Post

Zwiedzanie Warszawy - Pałac w Łazienkach

zwiedzanie warszawy Wbrew przekonaniu wielu osób Warszawa jest miastem, które może zachwycić turystów. Czekają na nich imponujące zabytki architektury, urzekają jednak także piękne parki i ogrody. Jednym z nich są Łazienki Królewskie. Zespół Pałacowo-Ogrodowy znany tez jako Łazienki Królewskie to jeden z tych ogrodów, które wywołują szczególnie duże zainteresowanie ze strony zwiedzających. Mamy w jego przypadku do czynienia z parkiem o powierzchni 80 hektarów zlokalizowanym w sercu miasta w otoczeniu zieleni. Łazienki Królewskie zaliczane są zresztą do grupy najpiękniejszych kompleksów tego typu nie tylko w Polsce, ale także w Europie zachwycając nie tylko bogactwem zabytków, ale także roślinnością.

pałac w łazienkachCo ciekawe, pojawia się tu nie tylko flora, którą można podziwiać w innych częściach kraju, ale i okazy sprowadzone z zagranicy, mamy przy tym do czynienia z prawie 10 tysiącami drzew i krzewów. Niektóre gatunki krzew mają nawet 300 lat. Trudno się temu dziwić, skoro nad Łazienkami czuwał sam Stanisław August Poniatowski. Dziś Łazienki to przede wszystkim jedno z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców Warszawy i żelazny punkt na liście miejsc wartych odwiedzenia dla każdej pojawiającej się tu wycieczki. Poza ciekawymi przykładami roślin możemy podziwiać między innymi: Wodozbiór, Nową i Starą Kardegardę, Starą i Nową Pomarańczarnię, Amfiteatr, Biały Dom, klasycystyczny Pałac na Wyspie, a nawet Świątynię Egipską, obiektów ciekawych z uwagi na swoją historię i wrażenie, jakie wywołują jest jednak znacznie więcej. Łazienki Królewskie to przede wszystkim placówka muzealna i miejsce odpoczynku, ma tu jednak miejsce także wiele wydarzeń kulturalnych i naukowych. Warto docenić zwłaszcza koncerty fortepianowe będące ogromnym przeżyciem dla wielbicieli muzyki klasycznej i Fryderyka Chopina. Nie zaskakuje więc to, że spacer po parku na długo zapisuje się w pamięci kolejnych turystów.

Polecamy przejazd do Warszawskich Łazienek z MarekAuto! Zapewniamy bezpieczną i komfortową podróż. Nasze samochodowy wyposażone są m.in. w ABS oraz klimatyzację. Organizujemy wycieczki wieloosobowe na terenie Warszawy - posiadamy vany, busy oraz autobusy.