Post

Dwie usługi, które przedłużą żywotność opon


Dwie usługi, które przedłużą żywotność opon, są drogie. Czy nie powinieneś robić wszystkiego, co w Twojej mocy, aby uzyskać jak najdłuższy okres eksploatacji opon? Regulacja geometrii kół i wyważanie opon to dwie podstawowe usługi, które znacznie przedłużą żywotność opon i ochronią inwestycję w opony.

Usługa wyrównywania kół

Usługa regulacji geometrii kół, zwana również "regulacją przednią" lub "regulacją geometrii opon", polega na regulacji kąta kół pojazdu do pozycji początkowej zalecanej przez producenta. Regulacja geometrii kół obejmuje sprawdzenie bieżnika pod kątem występowania oznak nieprawidłowej zbieżności, a także sprawdzenie zbieżności, pochylenia i kółka w celu dokładnego pomiaru orientacji kół. Kontrola geometrii kół jest zazwyczaj zalecana co 10 000 mil. Jeżeli zauważysz, że pojazd ciągnie w jedną stronę lub był ostatnio w kolizji, może być konieczne przeprowadzenie kontroli geometrii kół przed upływem zalecanego okresu czasu.

Usługa wyważania opon

Okresowe wyważanie opon jest konieczne, aby przywrócić właściwą równowagę, ponieważ opony tracą równowagę podczas jazdy. Kumulacja przebiegu powoduje nierównomierne zużycie bieżnika, ponieważ zmienia się rozkład masy wokół opony, co prowadzi do braku równowagi. Niezwykłe drżenie lub wibracje podczas jazdy mogą być wynikiem tego braku równowagi. Podczas wyważania opon, technik będzie używał kalibrowanej wyważarki wirnikowej, testując wyważenie nieruchome lub statyczne, a także wyważenie ruchome lub dynamiczne. Opony zostaną wyregulowane do właściwego wyważenia zgodnie z wynikami testów. Wyważanie opon odbywa się zazwyczaj co 5-6000 mil lub co 6 miesięcy.

Usługi regulacji geometrii kół i wyważania opon nie zajmują dużo czasu i nie są drogie. Zabezpieczenie inwestycji w opony i wydłużenie ich żywotności poprzez regularne planowanie tych usług.