Post

Czy pakiet opon zimowych i kół jest odpowiedni dla Ciebie?


Teraz, gdy w kalendarzu jest napisane "październik", zacznij myśleć "zima". Bo zanim się zorientujemy, dachy będą pokryte śniegiem, lodowiska będą pełne rolkarzy, a drogi będą straszyć kierowców niebezpiecznymi dojazdami. Cóż, to znaczy, jeśli nie masz odpowiednich opon. A odpowiednie opony to zestaw opon zimowych / śnieżnych. Jeszcze lepiej, opony zimowe/śnieżne zamontowane na zestawie kół zimowych.

Pakiet opon zimowych / śnieżnych i kół jest inteligentnym, wygodnym i ekonomicznym sposobem, aby zapewnić, że poradzisz sobie ze wszystkim, co Matka Natura rzuci na swoją drogę. Warunki zamarzania? Opony zimowe zostały zaprojektowane przy użyciu specjalnych materiałów, aby pozostawały miękkie i zapewniały maksymalną trakcję w temperaturach poniżej 45 stopni. Lodowate drogi? Kilka centymetrów śniegu? Opony zimowe mają wzór bloków bieżnika zaprojektowany tak, aby w takich warunkach przyczepność była lepsza niż w przypadku opon całorocznych.

Słyszymy to cały czas: "Czy całoroczne opony nie wystarczają do zimowej jazdy?" Tak, w niektórych częściach kraju opony całoroczne to wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli jednak mieszkasz w regionie, który doświadcza miesięcy śniegu, lodu i trudnych warunków, zestaw opon zimowych jest najlepszym rozwiązaniem. Opony całoroczne są zaprojektowane tak, aby łączyły w sobie trakcję na sucho, na mokro i zimę, jednak nie muszą spełniać wymogów standardu trzech szczytów górskich symboli płatków śniegu, oznaczających opony, które zapewniają wyższy poziom trakcji na śniegu. Niektóre opony całoroczne koncentrują się nawet na osiągach trzy sezonowych (wiosna, lato i jesień), kosztem trakcji zimowej. Nie jest to coś, czego chcesz, gdy droga jest pokryta lodem, a samochód przed tobą się ślizga.

"Czy zimowe opony nie kosztują za dużo?" Ten mit opiera się na "Oponach zimowych i letnich na przemian". Podczas typowego cyklu użytkowania pojazdu lub okresu leasingu, kierowcy zakupią co najmniej jeden komplet opon na wymianę. Ponieważ koszt opon zimowych jest na ogół równoważny, jeśli nie niższy niż koszt opon na wymianę, oznacza to, że wyposażenie pojazdu w opony zimowe poprawi trakcję opon w najgorszych warunkach jazdy, nie zwiększając przy tym ogólnych kosztów operacyjnych kierowcy.