Post

Czy powinienem sprawdzić ciśnienie w oponach w zimie?


Złamane usta, suche ręce i spadające ciśnienie w oponach. Brzmi znajomo? Jeśli doświadczysz tych rzeczy w zimie, ten posterunek jest dla Ciebie. Przeczytaj dalej, aby zrozumieć, jak niskie temperatury mogą wpływać na ciśnienie w oponach i naucz się kilku zimowych wskazówek dotyczących konserwacji samochodu, aby utrzymać pojazd w ruchu podczas każdego wiru polarnego, podmuchu arktycznego lub śnieżnych kuli, które mogą się pojawić. Spierzchnięte usta i suche ręce wypadają jednak poza naszą sterówkę, więc jesteś zdany na siebie.

JAK ZIMNE TEMPERATURY WPŁYWAJĄ NA CIŚNIENIE W OPONACH?

Utrzymanie właściwego ciśnienia powietrza jest niezbędne dla dobrego prowadzenia, trakcji i trwałości opony. Ciśnienie w oponach zalecane w instrukcji obsługi pojazdu lub na tabliczce informacyjnej na ościeżnicy bocznych drzwi kierowcy to ciśnienie "zimne", dlatego należy je sprawdzić rano przed przejechaniem kilku kilometrów.

Jesień i wczesna zima są najbardziej krytycznymi momentami, w których należy sprawdzać ciśnienie w oponach, ponieważ w miarę spadku temperatury powietrze kurczy się w zamkniętej komorze spalania. Przy każdej zmianie temperatury zewnętrznej o 10º Fahrenheita ciśnienie w oponie może się zmieniać o około 1 psi (w górę przy wyższych temperaturach i w dół przy niższych temperaturach). Nawet jeśli masz szczęście zaparkować w dołączonym lub ogrzewanym garażu, i tak stracisz ciśnienie, gdy zostawisz ją w ciepłym miejscu i wyjedziesz na zewnątrz. Tak więc, dodaj 1 psi ciśnienia w oponach, aby skompensować każdą różnicę temperatur o 10º.

Kroki mające na celu utrzymanie prawidłowego napompowania opon w okresie zimowym:

Ciśnienie w oponach należy sprawdzać co miesiąc, z samego rana, zanim zostaną wjechane.
Opony będą tracić 1 psi na każde 10º Fahrenheita zmiany na zewnątrz, więc będziesz chciał wypełnić opony z tą różnicą. Opony mogą również tracić 1 psi co miesiąc, po prostu przez przenikanie powietrza przez gumę.
Upewnij się, że założyłeś z powrotem nasadkę zaworu. Pozostawienie jej na zaworze może spowodować zamarznięcie wilgoci i umożliwić ucieczkę powietrza.
kontrola ciśnienia powietrza w oponach zimą

Sprawdzanie ciśnienia w oponach to nie jedyna rzecz, którą musisz zrobić tej zimy, aby utrzymać swój samochód na chodzie w mroźnych temperaturach. Zanim jeszcze zacznie się zima (Nie martw się. Nigdy nie jest za późno), upewnij się, że robisz te rzeczy, aby Twój samochód był gotowy do sezonu:

Sprawdź głębokość bieżnika opony.
Opony o rozmiarze poniżej 6/32" nie są zalecane do jazdy w niebezpiecznych warunkach zimowych i należy je wymienić. W celu zapewnienia maksymalnej trakcji i kontroli należy wziąć pod uwagę zestaw opon zimowych.

Sprawdź baterię.
Wiele sklepów oferuje prosty 5-minutowy test akumulatora, aby upewnić się, że bateria i układ elektryczny działają prawidłowo.

Sprawdź hamulce.
Kiedy będziesz w sklepie, aby sprawdzić swój akumulator, poproś go o sprawdzenie również hamulców. Jazda zimą może być nieprzewidywalna, więc chcesz mieć pewność, że możesz polegać na swoich hamulcach.

Sprawdź poziom płynu chłodniczego.
Zalecamy robienie tego, gdy silnik jest zimny. Poziom płynu chłodzącego powinien znajdować się w linii "minimum" lub "wypełnienie". Jeśli jest poniżej tego poziomu, można po prostu dodać nowy płyn chłodzący. Jeśli jednak przez ostatnie dwa lata nie płukano płynu chłodzącego, teraz może to być dobry moment.

Sprawdźcie swoje światła.
Włącz samochód i przejdź się po nim, aby upewnić się, że światła przednie i tylne działają. Poproś znajomego, aby wskoczył na miejsce kierowcy i postawił stopę na hamulcach, aby upewnić się, że światła hamowania również działają. Jeśli zauważysz problem z jedną ze swoich żarówek, natychmiast ją wymień.

Sprawdź wycieraczki i płyn.
Teraz warto uzupełnić zbiornik spryskiwaczy i sprawdzić pióra wycieraczek, czy nie wymagają wymiany. Poszukaj piór, które są trwałe w każdych warunkach pogodowych i zapewniają najlepszą wydajność. Wiele osób korzysta z tego czasu, aby zmienić rodzaj płynu, którego używają, na taki, który może pomóc stopić lód i śnieg.

Uzupełnij zestaw ratunkowy w samochodzie.
Kable skoczków, flary lub reflektory, apteczka pierwszej pomocy i koc to tylko kilka elementów, które powinieneś dołączyć do zestawu. Nie masz apteczki awaryjnej? Teraz jest idealny moment, aby ją stworzyć.