Post

Najlepszy sposób na umycie samochodu bez zarysowania lakieru

Dbałość o samochód w Dubaju jest inna niż w większości innych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przy wysokich temperaturach w ciągu dnia, niskich temperaturach w nocy i sporadycznych burzach z pyłem - konieczne jest, aby samochody uzyskać więcej opieki. Istnieje potrzeba poznania znaczenia mycia samochodu bez zarysowania go podczas usuwania kurzu i czyszczenia.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Dubaju może wystąpić do 10 burz piaskowych rocznie, głównie w okresie letnim. Od 17 kwietnia 2018 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich występują silne opady deszczu, mgła i pył. Słaba widoczność i mnóstwo pyłu podczas tych burz powodują trudności w prowadzeniu samochodu. Tego rodzaju szamle mogą trwać wiele dni. To właśnie po tych burzach piaskowych większość ludzi cierpi, ze względu na proces sprzątania. Pytania, które pojawiają się w głowach większości ludzi to - Czy mój samochód będzie w porządku? Jak wpłynie to na silnik? Co z wyglądem zewnętrznym? Jak usunąć kurz z samochodu bez zarysowań?
 

samochód

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o najlepszym sposobie mycia samochodu bez zarysowań:

Podczas mycia samochodu należy pamiętać, że ciemniejsze kolory będą bardziej pokazywać kurz i swirle niż samochody o jaśniejszych kolorach. Dwie podstawowe metody pomogą Ci umyć samochód bez zarysowań. Są to metoda mycia wiaderkiem i metoda mycia bezdotykowego.

Najlepszą metodą DIY na umycie samochodu bez zarysowań jest metoda myjni kubełkowej. Jeśli twój samochód jest bardzo zakurzony i brudny, może trzeba rozważyć pierwszą metodę czyszczenia, że, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje dwa do trzech wiader wody, jeden z roztworem mydła, drugi trzymać wody do płukania z tkaniny czyszczącej używane, a trzeci może trzymać szampon kondycjonowania miesza się z wodą. To utrzymuje brud z dala od szmatki, która jest używana w czyszczeniu pojazdu.

Ten ostatni jest zalecane, jeśli nie działa na napięty budżet i chętny do spędzenia na narzędzia do czyszczenia samochodu, takie jak myjka ciśnieniowa i suszarka powietrza, które mogłyby zrobić pracę czyszczenia bez umieszczania zadrapania na powierzchni samochodu i nie wymagając, aby dotknąć powierzchni pojazdu.

Postępując zgodnie z metodami wymienionymi poniżej, będziesz w stanie wiedzieć, jak umyć czarny samochód bez zarysowania go.

Stan roboczy samochodu:

Daj swojemu samochodowi raz-over często i twój samochód będzie w idealnym stanie!

 

 1. Pod maską

  W gorącym i suchym miejscu, pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że wszystko pod maską jest w idealnym stanie. Ponieważ każdego roku zdarzają się burze piaskowe, najlepiej jest upewnić się, że wszystko pod maską jest czyste i wolne od kurzu. Regularne serwisowanie może sprawić, że Twój samochód będzie w doskonałym stanie. Skorzystaj z regularnej pomocy profesjonalistów, aby upewnić się, że piasek nie dostanie się do wszystkich szczelin Twojego samochodu. Aby ułatwić Ci to zadanie, sprawdź najlepsze centra obsługi samochodów w Dubaju i dowiedz się więcej o wyborze najlepszej myjni samochodowej.

 2. Kontrola opon

  Upewnij się, że Twoje opony są w porządku, a bieżnik nie jest zużyty. Ma to na celu utrzymanie płynności jazdy Twojego samochodu w każdym terenie i warunkach.

 3. Sprawdzenie przedniej szyby

  Przed przystąpieniem do czyszczenia samochodu, zawsze upewnij się, że przednia szyba nie ma większych zarysowań lub pęknięć. Może się to okazać problematyczne podczas jazdy, jeśli zostanie zignorowane.

 4. Poziom płynów samochodowych

  Płyn hamulcowy, płyn do chłodnicy, płyn do wycieraczek itp. wszystkie te elementy muszą być monitorowane. Ważne jest, aby przejść przez te kontrole bez względu na to, czy jechałeś przez burzę piaskową, czy nie.

 5. Kontrola chłodnicy

  Wszelkie niedrożności w chłodnicy mogą powodować przegrzewanie się samochodu. Należy to regularnie sprawdzać.

 6. Odpowietrzniki klimatyzacji

  Odpowietrzniki muszą być często sprawdzane. Szczególnie w jałowych miejscach, takich jak ZEA, istnieje duże prawdopodobieństwo zbierania się kurzu, jak również innych drobnych cząstek. Musimy właściwie wiedzieć, jak usunąć kurz z samochodowych otworów wentylacyjnych ac, podczas gdy może być kurz obecny wewnątrz. Cząstki kurzu muszą być usunięte z otworów wentylacyjnych AC, aby zapobiec zatruciu powietrza. Kontrole te są obowiązkowe, czy twój samochód został przez burzę piaskową, czy nie. Pomagają one w utrzymaniu sprawnego działania samochodu przez cały rok. Zaleca się również uważne śledzenie harmonogramu serwisowania. Aby uniknąć poważnych problemów, regularnie oddawaj samochód do serwisu profesjonalistów.

Czy wycieranie kurzu z samochodu spowoduje jego zarysowanie?

Wycieranie kurzu z samochodu spowoduje jego zarysowanie, jeśli nie używamy zalecanej ściereczki i roztworu do czyszczenia samochodu.

Kurz przyczepia się do ściereczki i może powodować zarysowania podczas wycierania materiału na powierzchni samochodu w regularnych ruchach. Ta przyczyna zostaje wyeliminowana, gdy zastosujesz się do systemów mycia wiader, które utrzymują brud z dala od materiału czyszczącego (nasączonego mydłem), który jest używany dokładnie na powierzchni.

Jak zatrzymać ślady wirowania podczas mycia samochodu?

Możesz zapobiec powstawaniu śladów wirowych podczas mycia samochodu, stosując odpowiednie metody i używając wyłącznie właściwych produktów do mycia samochodu.

Stosuj odpowiednią technikę mycia samochodu, przestrzegaj właściwej rutyny suszenia i czyszczenia oraz używaj właściwych produktów, aby uniknąć uszkodzeń, takich jak zarysowania lub ślady wirowe na powierzchni samochodu. Możesz wyczyścić szkody wyrządzone przez użycie glinki, aby usunąć skazy po śladach zawirowań.

Czy myjnie automatyczne porysują Twój samochód?

Automatyczne myjnie nie porysują samochodu, jeśli zastosują odpowiednią technikę, odpowiednie szczotki i materiały czyszczące w procesie auto.

Często niewłaściwe podejście do techniki mycia samochodu w domu lub stosowanie niewłaściwych materiałów w procesie powoduje uszkodzenia w postaci zarysowań i utraty połysku lakieru. Techniki takie jak myjnia samochodowa i metody bezdotykowe są wysoce zalecane, gdy nie ufasz sobie z podejściem DIY do mycia pojazdu.

Czego mogę użyć do umycia samochodu w domu?

Aby umyć samochód w domu, potrzebujesz następujących rzeczy:

 • 2-3 wiadra wody
 • delikatny szampon pielęgnacyjny
 • Bezkwasowy środek do czyszczenia kół w sprayu
 • Szczotka z długą rączką
 • Wąż do wody z dyszą
 • Glinki, woski i pasty do polerowania lakieru
 • Gąbka i ściereczka z mikrofibry (przyjazna dla tkanin we wnętrzu)

Zwróć uwagę, aby nigdy nie unikać bezpośredniego światła słonecznego podczas czyszczenia samochodu i nigdy nie myć samochodu, gdy jest gorący, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenie części samochodu, a więc czyszczenie go zawsze, gdy w cieniu.

Czyszczenie wnętrza samochodu:

Przejdź przez proces krok po kroku, jak wyczyścić wnętrza samochodu i czuć się świetnie za każdym razem, gdy krok do niego!

 

 1. Sprzątanie bałaganu

  Wszystko, co można zobaczyć na podłodze samochodu, w przedziałach, na drzwiach i wewnątrz torby z tyłu siedzeń, podnieść i wyrzucić, jeśli nie jest potrzebne. Puste butelki, zużyte bibułki, rozsypana sucha karma i inne rzeczy potrafią się gromadzić nawet w najczystszych samochodach. Upewnij się, że pozbędziesz się tego bałaganu, zanim zaczniesz prawdziwy proces czyszczenia.

 2. Czyszczenie nawiewów AC

  Używając małej szczotki z pianki możesz wyczyścić otwory wentylacyjne z cząsteczek kurzu i brudu. To upewni się, że oddychasz czystym powietrzem, gdy AC jest włączony. Użyj odkurzacza, aby zebrać kurz podczas czyszczenia otworów wentylacyjnych AC, aby kurz nie dostał się wszędzie indziej. Użyj środka bakteriobójczego do czyszczenia otworów wentylacyjnych, aby dodatkowo zabezpieczyć siebie. Regularnie sprawdzaj filtry i płyn chłodzący, aby upewnić się, że klimatyzacja jest w doskonałym stanie. To również pomoże pozbyć się zapachów z klimatyzacji.

 3. Czyszczenie deski rozdzielczej

  Oto jak wyczyścić deskę rozdzielczą samochodu - Używając szczotki, odkurz przód samochodu - od deski rozdzielczej do kierownicy, prędkościomierza, systemu muzycznego, biegów i pokręteł. Odkurzaj kurz w trakcie jego ścierania. Do czyszczenia odkurzonych miejsc użyj wilgotnej szmatki lub środka bakteriobójczego.

 4. Czyszczenie siedzeń

  Ogólnie rzecz biorąc, siedzenia mają tendencję do rozlewania na siebie dużej ilości brudu! Dlatego najpierw odkurz zagięcia siedzeń, a następnie resztę siedzeń. Po ich odkurzeniu, jeśli okaże się, że najmniejsze cząsteczki brudu są osadzone w strukturze tapicerki siedzeń, można użyć szczoteczki do zębów zanurzonej w wodzie z mydłem, aby je wyczyścić. Bądź jednak na tyle delikatny, aby nie zniszczyć tapicerki. Jeśli masz zwierzaka, użyj wałka z pianki, aby pozbyć się sierści lub włosów, które mogą znajdować się na siedzeniach.

 5. Czyszczenie podłogi samochodu

  Wyciągnij dywaniki podłogowe i odkurz je najpierw. Umyj dywaniki dokładnie i pozwól im wyschnąć, podczas gdy ty czyścisz resztę samochodu. Odkurz podłogę samochodu dokładnie, aby wydobyć wszelkie cząstki kurzu lub małe kawałki śmieci z samochodu. Wyszoruj wszelkie lepkie lub tłuste plamy na podłodze samochodu.

 6. Polerowanie deski rozdzielczej

  Użyj odrobiny wosku na szmatce, aby nadać połysk skórze na desce rozdzielczej. Dzięki temu Twój samochód będzie lśnił od środka! Możesz również użyć resztek wosku lub oleju do nabłyszczenia kierownicy. Upewnij się, że używasz go jak najmniej, ponieważ kierownica może być śliska. Minimalna ilość wosku lub oleju i maksymalna ilość tłuszczu to najlepszy sposób, aby to zrobić.

 7. Czyszczenie szyb przednich

  Używając preparatu do czyszczenia szyb, dokładnie wyczyść wewnętrzną stronę przedniej szyby. Możesz użyć trochę gazety, aby zakończyć. To może utrzymywać szkło musujące czyste, podczas gdy także pomagać widoczność.

 8. Czyszczenie okien

  Wyczyść wewnętrzną stronę okien tak samo, jak wyczyściłbyś przednią szybę. Nie zapomnij przewrócić okien w dół i oczyścić górną część szyby. Może się tam zbierać dużo brudu i zanieczyszczeń. Upewnij się, że wyczyścisz szybę bez zarysowania jej. Możesz również wyczyścić rowek, w który zwija się szyba, za pomocą małej szczoteczki do zębów lub szczotki z pianką.

 9. Odświeżanie powietrza

  Użyj naturalnego odświeżacza powietrza, aby Twój samochód pachniał jak stokrotka! Unikaj odświeżaczy powietrza zawierających zbyt wiele substancji chemicznych. Zamiast tego wybierz organiczną lub naturalną formułę wykonaną z całkowicie naturalnych składników. Ponownie będzie to świetny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów i utrzymanie samochodu pachnącego jak ulubiony kwiat lub owoc.

  Zawsze przewietrz samochód po wyczyszczeniu wnętrz. To pomaga pozbyć się zapachów wszystkich środków czyszczących, które zostały użyte. Poczekaj około 15-20 minut przed przystąpieniem do czyszczenia zewnętrznych części samochodu. Gdy maty podłogowe są ładne i suche, zwróć je na swoje miejsca i upewnij się, że pasują idealnie. Zapamiętaj, która mata pasuje gdzie, ponieważ wszystkie są wycięte w różnych kształtach, aby pasowały do wszystkich rowków. Możesz również sprawdzić nasze wskazówki dotyczące mycia samochodu - "Do's and Don't".

Czyszczenie zewnętrznej części samochodu:

 

Z kurzu i piasku składa się z małych cząstek kamieni, jak również pojedynczych ziaren, najlepiej jest przejść przez następujący proces podczas czyszczenia samochodu. Jeśli postępujesz zgodnie z listą, będziesz wiedział, najlepszy sposób, aby umyć samochód bez zarysowania go.

Przedmioty, które będą potrzebne do czyszczenia zewnętrznego:

 • Środek czyszczący - formuła do czyszczenia samochodu, łagodne mydło, szampon dla dzieci
 • Środek do czyszczenia szyb
 • Wiadra/kubki i/lub rura wężowa
 • Gąbka
 • Miękka bawełniana ściereczka (np. chusteczka higieniczna)
 • Wosk samochodowy
 • Elektroniczne narzędzie do polerowania (opcjonalnie)
 1. Najpierw spłucz

  Mycie samochodu, gdy jest zakurzony, musi być wykonywane z najwyższą ostrożnością. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz zostawić wiele zadrapań na samochodzie. Wlej wodę, aby pozbyć się cząsteczek piasku z powierzchni samochodu. Jednakże, być ostrożnym i nie ścieki. Zacznij od góry samochodu i pracować swoją drogę w dół, aby zapobiec marnowaniu wody. Usuń wszelkie zanieczyszczenia, które możesz zobaczyć.

 2. Następnie gąbka

  Zanurz gąbkę w wodzie i delikatnie pocierać powierzchnię samochodu. Używaj ruchu w górę i w dół, a nie ruchów okrężnych. Pomoże to uniknąć śladów wirowania. Jeśli chodzi o ciemniejszych samochodów kolorowych, zwłaszcza czarny, swirl znaki wyróżniać. Więc pytasz, "jak uniknąć swirl marks na czarnych samochodów lub ciemnych samochodów kolorowych w ogóle". Po prostu unikając ruchów okrężnych podczas mycia samochodu! Gąbka jest zawsze do naśladowania płukania, aby zapobiec zarysowaniu samochodu. Możesz użyć formuły środka czyszczącego dla samochodów, łagodnego mydła lub nawet szamponu dla dzieci! Wlej odrobinę wybranego środka do kubka z wodą i lekko spień. Użyj gąbki, aby zetrzeć kurz i brud.

 3. Ponowne płukanie

  Po wyczyszczeniu samochodu gąbką, wykonaj drugie płukanie. W ten sposób pozbędziesz się resztek piasku oraz piany z mydła. Nie używaj więcej wody niż to konieczne.

 4. Czyszczenie kół

  Do czyszczenia opon używaj gąbki z mydłem dopiero po umyciu reszty samochodu. Unikaj stosowania środków czyszczących o kwaśnym odczynie. Może to spowodować uszkodzenie wykończenia opon. Po użyciu gąbki z mydłem do czyszczenia opon, możesz spłukać ją wodą.

 5. Osusz samochód

  Do wytarcia samochodu użyj miękkiej bawełnianej szmatki (np. szmatki w serek). Wycieranie samochodu natychmiast po jego spłukaniu jest najlepszym sposobem na uniknięcie plam z wody. Pomaga to również uniknąć gromadzenia się większej ilości kurzu na mokrej powierzchni. Wycieraj samochód delikatnymi ruchami w górę i w dół. Zapobiega to powstawaniu śladów wirowania.

 6. Czyszczenie szyb przednich i okien

  Spryskaj szyby sprayem lub płynem do mycia szyb. Wyczyść je dokładnie gąbką. Możesz użyć odrobiny gazety, aby dokończyć proces. W ten sam sposób postępuj z oknami. Utrzymywanie wszystkich okien i przedniej szyby w czystości jest niezbędne, aby zapewnić dobrą widoczność podczas jazdy.