Post

Możesz uciekać, ale nie możesz się ukryć przed Matką Naturą.

Musisz jeździć na oponach zimowych / śnieżnych? Jeśli znajdujesz się w regionie, w którym zazwyczaj śnieg utrzymuje się na średnim poziomie lub Twój pojazd jest fabrycznie wyposażony w opony letnie, powinieneś zdecydowanie rozważyć montaż opon zimowych. Dedykowane opony śniegowe zwiększą możliwości zimowego pojazdu z napędem na wszystkie koła, sprawią, że samochód z natury "zły w śniegu" będzie lepszy i poprawią bezpieczeństwo w tym rodzinnym sedanie, SUV-ie lub minivanie.
 
Napęd na wszystkie koła, ABS (Anti-Lock Hamulce) i kontrola trakcji pomagają, ale żaden producent samochodów nie może produkować trakcji. Napęd na wszystkie koła pomoże Ci jechać, jednak aby zatrzymać się i skręcić, potrzebujesz odpowiedniej przyczepności na śniegu. Ponieważ wrodzona przyczepność na śniegu i ogólne osiągi będą się różnić w zależności od pojazdu, wybierz oponę z kategorii osiągów, która najlepiej pasuje do Twojego pojazdu, Twojego temperamentu jazdy i lokalnej pogody. Trzy główne kategorie osiągów są następujące: Bezkolcowe opony na lód i śnieg, opony do jazdy po śniegu / na zimę i osiągi Zima / Śnieg.
 
Bezkolcowe opony Ice & Snow zapewniają optymalną przyczepność na lodzie i ubitym śniegu, ale są mniej czułe na suchych drogach. Opony te charakteryzują się odrobiną precyzji prowadzenia na czystych drogach, co zapewnia im wysoki poziom przyczepności na śniegu i lodzie.
 
Opony bezkolcowe Ice & Snow są zazwyczaj dostępne w większych rozmiarach profilowych i zawierają następujące elementy:
 
W przypadku opon bezdętkowych Ice & Snow należy rozważyć zastosowanie węższej opony, ponieważ lepiej przecina ona głębszy śnieg. Dotyczy to zwłaszcza lżejszych samochodów, takich jak MINI Cooper, ale istnieją wyjątki od tej reguły, które zostały tutaj szczegółowo omówione.
 
Opony zimowe / śniegowe z możliwością jazdy na oponach z kolcami lub bez. Opony z kolcami zapewniają dobrą przyczepność na lodzie i ubitym śniegu, ale są mniej wrażliwe na suchą nawierzchnię. Opony bez kolców mają dobre właściwości jezdne w umiarkowanym i głębokim śniegu, ale nie dorównują trakcji lodu opon z kategorii Bezkolcowe opony na oblodzenie i śnieg. Ważne jest, aby pamiętać, że używanie opon z kolcami może być zabronione lub ograniczone na danym terenie, dlatego należy sprawdzić u władz lokalnych, aby potwierdzić ich legalność.
 
Szukasz tradycyjnego zabezpieczenia kolców do opon zimowych dla lepszej trakcji na lodzie? Weź pod uwagę następujące opcje kołków do opon zimowych / śniegowych:
 
Osiągi Opony zimowe / śnieżne w znacznie mniejszym stopniu wykazują braki na suchych drogach. Jeśli Twój pojazd został wyposażony w letnie opony Performance, opony Performance Winter / Snow będą bardziej porównywalne pod względem reakcji na układ kierowniczy, przyspieszenia, przyczepności, hamowania i przyczepności na zakrętach. Aby to osiągnąć, rezygnują one z części lodu i upakowanej przyczepności na śniegu. Opony w tej kategorii zużywają się nieco lepiej w porównaniu z oponami Studless Ice & Snow, zwłaszcza we wczesnych i późnych dniach zimowych, kiedy temperatury są nieco cieplejsze.