Post

Jakie są różnice w kategoriach opon zimowych / śniegowych

Kiedy w tym roku zaczynasz kupować opony zimowe / śniegowe, możesz odkryć, że dostępne są różne klasyfikacje opon zimowych. Więc pytanie brzmi: "Która z nich jest dla mnie najlepsza?"

Oferując tradycyjną zimową mieszankę gumową i wzór bieżnika, opony te spełniają surowe wymagania w zakresie wytrzymałości na obciążenie śniegiem i są oznaczone symbolem "góra / płatek śniegu". Posiadają w nich wyfrezowane otwory na kolce, aby umożliwić osobom pragnącym poprawić trakcję lodu poprzez metalowe kolce. Pewną wadą jest wzrost hałasu generowanego przez kolce uderzające w nawierzchnię drogi. Należy również pamiętać o lokalnych ograniczeniach w ich stosowaniu. Serwis kolców dostępny jest w Tire Rack za 15 dolarów za oponę.

Lód i śnieg

Bezkolcowe opony Ice & Snow zapewniają osiągi opon z kolcami bez kolców. Jest to najpopularniejsza opcja, ponieważ nie trzeba się martwić o lokalne ograniczenia i hałas związany z rozwiązaniem z kolcami. Nasze testy na lodzie wykazały, że te opcje mają swoje zalety w zakresie przyspieszenia, kontroli, trakcji i pokonywania zakrętów, przewyższając opony z kolcami. Aby zobaczyć, dlaczego opony bezkolcowe Ice & Snow mają tak dobre osiągi, obejrzyj "Testy trakcji na lodzie": Opony z kolcami a opony bez kolców".

Wydajność Zima / Śnieg

Dla tych, którzy potrzebują opony zimowej/śnieżnej bardziej na niskie temperatury niż na prawdziwy lód i śnieg, jest to wspaniała kategoria do rozważenia. Opcje Performance Winter / Snow zachowują większą przyczepność na mokrych i suchych drogach niż inne kategorie. Dodatkowym atutem jest to, że nie są one tak skuteczne na śniegu i lodzie, jak w przypadku opon zimowych i śniegowych, o około 25%. Te niskoprofilowe opony zostały zaprojektowane z myślą o zimowej jeździe po europejskich autostradach i oznaczone symbolem "góra / płatek śniegu".