Post

Co zwiedzić w Warszawie? - Pałac Kultury i Nauki

co zobaczyć w warszawieNie brakuje w naszym kraju miast bogatych w zabytki – zalicza się do nich na pewno stolica, która oprócz architektonicznego bogactwa oferuje multum wydarzeń kulturalnych ściągających tysiące turystów nie tylko z Polski, ale też z innych krajów. Miasto znane jest przede wszystkim z uroczych zakątków i budynków będących niemymi świadkami najważniejszych wydarzeń polskiej historii. Jednym z nich jest górujący nad centrum Warszawy Pałac Kultury i Nauki – monumentalna konstrukcja, która w równym stopniu zachwyca i wzbudza kontrowersje. Ufundowany przez Związek Radziecki, noszący niegdyś imię samego Stalina jest dziś nieodłączną częścią Warszawy i jej historii, jednak nie brakuje na jego temat stanowczych głosów, nawołujących nawet do jego zburzenia. Odwiedzając Warszawę pociągiem, większość podróżnych wysiada na Dworcu Centralnym – na pewno więc zauważą Pałac Kultury.

pałac kultury i naukiTrudno zatem dziwić się, że to właśnie ten ogromny gmach stanowi najczęściej pierwszy punkt wycieczki po stolicy. Utrzymany jest w architektonicznym stylu socrealizmu, jednak wprawne oko dostrzeże w jego bryle także wpływy art deco i historyzmu. Liczy aż czterdzieści dwa piętra, co czyni go jednym z największych polskich budynków i mieści instytucji kulturalnych i naukowych – swoją siedzibę mają tu liczne teatry, kina, oddziały wyższych uczelni oraz Polska Akademia Nauk. W jego wnętrzach znajdują się też basen, muzea i znana każdemu Sala Kongresowa, a wśród turystów największą popularnością cieszy się położony na trzydziestej kondygnacji taras widokowy umożliwiający podziwianie panoramy stolicy z wysokości ponad stu metrów.

Chcesz zobaczyć Pałac Kultury i Nauki oraz zwiedzić inne zabytki Warszawy? Podrój po mieście z MarekAuto - zapewniamy atrakcyjne ceny i wysoki komfort jazdy!