Post

Lista kontrolna, aby utrzymać swój samochód w dobrym stanie

Gdy licznik kilometrów wskazuje ponad 130 000 km, Twój samochód trafia do kategorii stary/używany, nawet jeśli nie chcesz w to wierzyć. Jeśli samochód jest przekazywany komuś w rodzinie, to również znak, że jest to oldie. Ale wartość sentymentalna jest bezdyskusyjna i dlatego musisz jeszcze bardziej dbać o swojego starego przyjaciela. Czasami nie są w stanie powiedzieć, co przeżywają. Jednak regularne przeglądy mogą pomóc śledzić problemy i utrzymać samochód w dobrym stanie.

Oto lista kontrolna, która Ci w tym pomoże.

Zasadniczo, to płyny eksploatacyjne Twojego samochodu, ponieważ życie Twojego silnika w dużej mierze zależy od nich. Tak więc regularna wymiana płynów jest czymś, czego twój samochód bez wątpienia potrzebuje. Podczas gdy jesteś na to, płyny będą ujawniać ich zdrowia poprzez ich kolory. Płyn przekładniowy powinien być przezroczysty, a płyn hamulcowy powinien mieć żółtawy odcień. Wyjątkiem jest płyn chłodniczy - bez względu na jego kolor należy go sprawdzić i wymienić. Również odkładanie wymiany oleju silnikowego i filtrów oleju oznacza, że stąpasz po cienkim lodzie.

Nie chcesz przecież, aby zawieszenie sprawiało Ci niemiłe niespodzianki. Zaleca się, aby uzyskać zbieżność kół sprawdzane co dwa lata, ponieważ to, co powoduje zużycie zawieszenia i zużycia. Jeśli zrobiłeś dużo full-throttling lub twardego hamowania, możliwe jest, że zawieszenie nie wygląda bardzo dobrze. Zawsze upewnij się, że nie jeździsz na zbyt napompowanych oponach, jak zawieszenie i elementy układu kierowniczego się pogorszyć.

Najprostsza rzecz do przeoczenia zwykle wraca jako większy problem. To pasy w twoim samochodzie. Podręcznik użytkownika, że na pewno nie można znaleźć teraz miał liczbę mil, po którym należy wymienić swoje paski serpentynowe i rozrządu. Teraz możesz albo spojrzeć na to w Internecie lub uzyskać opinię eksperta. Mieć je oko paski i sugerują, jeśli muszą być zmienione. Ale o co chodzi z tymi paskami? Te paski są te, które działają twój silnik gładko, więc jeśli są one zużywają się jesteś rzeczywiście biorąc skok w ciemności z samochodem. Unikniesz kosztownych napraw w przyszłości, wymieniając paski w odpowiednim czasie.

Ponieważ Twój samochód zabiera Cię w miejsca przez długi czas, świece zapłonowe Twojego samochodu mogły stracić swoją iskrę. Teraz albo są zużyte, albo pokryte nagarem. Jest jeden znak, że potrzebują opieki - Twój samochód zużywa zbyt dużo paliwa. A jeśli świece zapłonowe nie są sprawdzane, mogą również spowodować awarię, a w konsekwencji naprawę, która wypali dziurę w Twojej kieszeni. Jeszcze gorzej poczujesz się później, wiedząc, że sprawdzenie i wymiana świec zapłonowych nie jest wcale taka trudna. Więc, jeśli masz jeszcze czas, idź sprawdzić tę iskrę!

Podczas gdy jesteś sprawdzanie wszystkich wewnątrz starego samochodu, na pewno chcesz, aby na zewnątrz wyglądać dobrze, jak również. Częste mycie i wosk pracy dla starego samochodu może zapobiec rdzewieniu, które faktycznie wpływa na jego funkcjonowanie, jak również. Złapanie rozlanych szybko i regularne odkurzanie wnętrza jest coś, co każdy samochód chce. Ponadto, wymiana filtrów powietrza w kabinie pomoże pozbyć się wszelkich zapachów. Wszyscy wiemy, jak bardzo boli, gdy samochód ma wgniecenie, ale niewielka naprawa może to naprawić i sprawić, że będzie wyglądał jak nowy.

  • Czynnik płynów

Zasadniczo, to płyny eksploatacyjne Twojego samochodu, ponieważ życie Twojego silnika w dużej mierze zależy od nich. Dlatego regularna wymiana płynów jest czymś, czego Twój samochód bez wątpienia potrzebuje. Podczas gdy ty jesteś na to, płyny ujawni ich zdrowia poprzez ich kolory. Płyn przekładniowy powinien być przezroczysty, a płyn hamulcowy powinien mieć żółtawy odcień. Wyjątkiem jest płyn chłodniczy - bez względu na jego kolor należy go sprawdzić i wymienić. Również odkładanie na później wymiany oleju silnikowego i filtrów oleju oznacza, że stąpasz po cienkim lodzie.

  • Zawieszenie

Nie chcesz, aby Twoje zawieszenie sprawiało Ci niemiłe niespodzianki. Zaleca się, aby uzyskać zbieżność kół sprawdzane co dwa lata, ponieważ to, co powoduje zużycie zawieszenia. Jeśli zrobiłeś dużo full throttling lub twardego hamowania, możliwe jest, że zawieszenie nie wygląda bardzo dobrze. Zawsze upewnij się, że nie jeździsz na zbyt napompowanych oponach, ponieważ zawieszenie i elementy układu kierowniczego ulegają pogorszeniu.

  • Brak pasów

Najłatwiejsza rzecz do przeoczenia zwykle wraca jako większy problem. To pasy w twoim samochodzie. Instrukcja obsługi, że na pewno nie można znaleźć teraz miał liczbę mil, po którym należy wymienić swoje paski serpentynowe i rozrządu. Teraz możesz albo spojrzeć na to w Internecie lub uzyskać opinię eksperta. Mieć je oko paski i sugerują, jeśli muszą być zmienione. Ale o co chodzi z tymi paskami? Te paski są te, które działają twój silnik gładko, więc jeśli są one zużywają się jesteś rzeczywiście biorąc skok w ciemności z samochodem. Unikaj kosztownych napraw w przyszłości, terminowo wymieniając paski.

  • Odłącz wtyczkę

Ponieważ Twój samochód zabiera Cię w miejsca przez długi czas, świece zapłonowe Twojego samochodu mogły stracić swoją iskrę. Teraz albo są zużyte, albo pokryte nagarem. Jest jeden znak, że potrzebują opieki - Twój samochód zużywa zbyt dużo paliwa. A jeśli świece zapłonowe nie są sprawdzane, mogą również spowodować awarię, a w konsekwencji naprawę, która wypali dziurę w Twojej kieszeni. Jeszcze gorzej poczujesz się później, wiedząc, że sprawdzenie i wymiana świec zapłonowych nie jest wcale taka trudna. Tak więc, jeśli nadal masz czas, idź sprawdzić tę iskrę!

  • Budowa nadwozia

Podczas gdy jesteś sprawdzanie wszystkich wewnątrz starego samochodu, na pewno chcesz, aby na zewnątrz wyglądać dobrze, jak również. Częste mycie i wosk pracy dla starego samochodu może zapobiec rdzewieniu, które faktycznie wpływa na jego funkcjonowanie, jak również. Złapanie rozlanych szybko i regularne odkurzanie wnętrza jest coś, co każdy samochód chce. Ponadto, wymiana filtrów powietrza w kabinie pomoże pozbyć się wszelkich zapachów. Wszyscy wiemy, jak bardzo boli, gdy jest wgniecenie samochodu, ale trochę naprawy może naprawić to i uczynić go wyglądać tak dobrze, jak nowy.

Tak jak każdy stary przyjaciel, twój samochód potrzebuje, aby sprawdzić na nim regularnie. To tylko pierwszy poziom wskazówek dotyczących konserwacji samochodu. Jeśli Twój stary samochód sprawia Ci kłopoty, nie zwalaj winy tylko na wiek. Raczej trzeba iść na renowację. To może być coś drobnego, że ekspert może zauważyć. Tak więc, mając pomocną dłoń wokół może naprawdę uratować swój samochód.