Post

7 nawyków, które ranią twój samochód

Tak! Wszyscy wiemy, że niezbędna jest regularna konserwacja samochodu. Ale czy jesteśmy świadomi reperkusji, jakie pojawią się w związku z opóźnianiem regularnej opieki? Chociaż istnieje kilka taktyk, które Ty, jako kierowca, możesz zapewnić, że Twój samochód działa płynnie, cały czas, istnieje wiele innych, które mogą nie wiedzieć, że są rzeczywiście rani samochód! Pewne nawyki, takie jak nie zwracanie uwagi na niedopompowaną oponę, przechodzenie z jazdy do jazdy tyłem podczas jazdy do przodu (i na odwrót), obracanie silnikiem, gdy jest jeszcze zimno, lub nie prowadzenie samochodu w ogóle, to szkodliwe nawyki. Te nawyki stopniowo niszczą samochód i jego funkcjonalność.

Przyzwyczajenia, których należy unikać

Mamy tendencję do ignorowania podobnych ostrzeżeń o naszych specyficznych umiejętnościach jazdy, naszym opóźnionym serwisowaniu, ignorowaniu świateł ostrzegawczych, itp. Są one jednak potencjalnie niebezpieczne, ponieważ mogą zranić Twój samochód lub wkrótce spowodować znaczne szkody. Poniżej przedstawiamy siedem poniżających nawyków, które powodują uszkodzenie samochodu:

1. Beztroska jazda

Z kilku złych nawyków jazdy, których należy unikać, ten konkretny powinien być zdecydowanie priorytetem. Bezmyślna jazda to nie tylko ryzyko uszkodzenia samochodu, ale także narażenie życia własnego i innych pasażerów! Jest to najbardziej znany nawyk każdego, kto jest na drodze. Bezmyślna jazda to coś więcej niż tylko jazda bez głowy z innymi pasażerami i narażanie swojego i ich bezpieczeństwa. Szybka jazda, ignorowanie znaków ostrzegawczych dotyczących wyłączników prędkości i przejeżdżanie obok nich to inne nawyki, których należy szczególnie unikać.

Czy szybka jazda może uszkodzić Twój samochód?

Tak, szybka jazda może uszkodzić Twój samochód. Dzieje się tak dlatego, że gdy jedziesz szybciej, Twój samochód zużywa więcej paliwa, co z kolei zwiększa nacisk na skrzynię biegów. Inne mniejsze, ruchome części silnika również narażone są na dodatkowe obciążenia, co sprawia, że są one narażone na szybsze zużycie.

Przed jazdą po ulicach ZEA zalecane jest zapoznanie się z kilkoma rygorystycznymi przepisami i regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu drogowego wprowadzonymi przez organy regulacyjne.

2. Zmiana z jazdy na jazdę wsteczną przed zatrzymaniem się

Jest to potencjalnie krytyczna czynność, w przypadku której przed zatrzymaniem samochodu zmieniasz bieg na wsteczny. Kilka głównych części mechanicznych samochodu zaangażowanych jest w proces cofania, a więc gdy nagle zmieniasz kierunek jazdy już podczas jazdy do przodu, narażasz przekładnię i inne części mechaniczne na poważne ryzyko uszkodzenia.

3. Nagłe przyspieszanie i hamowanie

Musisz zrozumieć, że twarde hamowanie i nagłe przyspieszenia uszkodzą twoje hamulce. Regularne hamowanie podczas zjazdu ze stromego wzniesienia jest konieczne, ale nie jest w porządku, gdy jedzie się po prostej drodze. Hamulce samochodowe muszą być odpowiednio konserwowane i chociaż nowoczesne hamulce samochodowe wykazują się dobrą wydajnością przy regularnej konserwacji, szybko się zużywają przy intensywnym użytkowaniu.

4. Toczenie się po niewłaściwym ciśnieniu w oponach

Ogólną obserwacją u kierowców jest to, że nie zwracają oni większej uwagi na przepełnioną lub niedopompowaną oponę, ogólną geometrię kół swojego pojazdu lub prawidłowe ciśnienie w oponach - nie powinno tak być! Ciśnienie w oponach samochodowych jest ważniejsze, niż Ci się wydaje. Ciśnienie w oponach w zakresie od 30 do 35 psi jest odpowiednie. Ciśnienie w oponach powyżej lub poniżej będzie miało wpływ na równowagę w samochodzie, zużycie paliwa i ogólne prowadzenie. Wymagane ciśnienie w oponach zostanie podane na etykiecie na podkładce drzwiowej pojazdu. Powinno ono być ściśle przestrzegane, aby zapewnić zdrowie i trwałość opon.

5. Czy jazda z włączonym silnikiem jest zła dla twojego samochodu?

Tak, niepotrzebne odwracanie kierunku obrotów silnika jest szkodliwe dla osiągów samochodu, ponieważ silnik jest narażony na dodatkowe obciążenia. Nic dobrego nie nastąpi, gdy będziesz naśladować klipy, które ostatnio widziałeś. Zamiast niszczyć samochód w celu ogrzania silnika, możesz po prostu pozostawić go na biegu jałowym, a wkrótce osiągnie on optymalną temperaturę.

6.Ignorowanie świateł ostrzegawczych

Światła ostrzegawcze są tak nazywane z jakiegoś powodu! Te światła wskazują, że coś jest nie tak i należy się nimi zająć w pierwszej kolejności, zanim sytuacja się pogorszy! Gdy samochód wykryje coś, co jest nie tak z jedną z jego części, powiadomi Cię o tym w formie tych świateł, które zapalą się automatycznie na Twojej desce rozdzielczej. Nie zwracanie uwagi na poziom płynów, jazda po pustym zbiorniku paliwa lub nieodpowiednie ciśnienie w oponach to tylko niektóre z nich i musisz być świadomy, co te światła oznaczają.

Nowoczesny samochód jest wyposażony w czujniki, które monitorują i pomagają kontrolować osiągi i komfort jazdy pojazdu. Lampka ostrzegawcza pojawia się, gdy czujniki te wyzwalają błąd lub gdy ulegną uszkodzeniu. Przeprowadzenie kontroli oprogramowania pozwoli Ci uzyskać wgląd w stan zdrowia Twojego samochodu. Przeprowadź kontrolę w jednym z warsztatów Carcility, aby zapewnić płynną pracę Twojego samochodu.

7. Nieprzestrzeganie zasad regularnej konserwacji

Jednym z powszechnych nawyków, którego kierowcy nie rozumieją, a który jest szkodliwy dla ich samochodu, jest - nie trzymanie się rozkładu jazdy i odkładanie wymogów dotyczących konserwacji. Należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi, aby określić, które części wymagają regularnego serwisowania w jakich odstępach czasu i trzymać się jej. Silnik, skrzynia biegów, opony, hamulce i zawieszenie to główne części pojazdu, które wymagają okresowych przeglądów i konserwacji.

Jedynym sposobem na utrzymanie ukochanego samochodu w odpowiednim stanie i zdrowiu jest przestrzeganie jego regularnych przeglądów i konserwacji. Samochód należy zawsze serwisować wyłącznie u profesjonalisty!