Post

Jak korzystać z podnośnika silnika: Podstawy

Masz więc garaż, kompletny zestaw narzędzi i marzenie o swoim najnowszym samochodzie projektowym. Stwierdzasz, że wolisz zrobić jak najwięcej sam, zamiast powierzać swój pojazd komuś innemu. Jeśli jesteś pewien, że można podjąć się dużych zadań, a następnie dodanie wciągnik silnika (zwany także dźwig silnika) do garażu i dowiedzieć się, jak korzystać z wciągnika silnika ma wiele sensu.

Dlaczego potrzebuję wciągnika silnika?

Biorąc silnik z samochodu jest konieczne dla niektórych projektów, w tym, ale nie tylko:

    Przebudowa silnika - to jest o wiele łatwiejszy dostęp do wszystkich części bez samochodu otaczającego silnikEngine swaps - to może być rok w końcu wziąć zanurzenie i wymienić, że wysokiej mocy silnik skrzyni pod maską swojego dzieckaVehicle renowacji - aby być dokładne, to najlepiej usunąć silnik i przywrócić silnik i ciało oddzielnie.

Dobra, sprzedane. Czego powinienem szukać w podnośniku silnika?

Po pierwsze - ponad dosłownie wszystko inne - szukaj stabilności. Chcesz solidny, wyważony wciągnik lub dźwig, który nie przechyli się i nie uszkodzi silnika, samochodu lub Ciebie. Następnie, chcesz mieć możliwość regulacji. Chcesz być w stanie delikatnie prowadzić silnik czysty z błotników i grilla, jak go usunąć, i być w stanie manipulować go, jak na nim pracować. Wreszcie, należy rozważyć przechowywania. Kiedy nie używasz wciągnik silnika do projektu, chcesz być w stanie złożyć go łatwo do przechowywania.

Jak korzystać z wciągnika silnika: Podstawy

Po pierwsze, postępuj zgodnie z instrukcjami, które zostały dostarczone z wciągnikiem - każdy jeden. Szczególnie te dotyczące prawidłowej konfiguracji i bezpiecznego użytkowania. Potrzebujesz płaskiej powierzchni, jasnej przestrzeni roboczej, dobrego oświetlenia i żadnych przeszkód nad głową. To absolutne minimum.

Każdy pojazd jest inny, więc trudno powiedzieć dokładnie, które układy trzeba będzie zdemontować, gdzie będą się znajdować i gdzie podnośnik będzie mocowany do silnika, ale blog NAPA Know-How oferuje kilka kluczowych spostrzeżeń, o których należy pamiętać, postępując zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami producenta pojazdu i podnośnika. Nawet nie znając dokładnie Państwa pojazdu, możemy zaoferować te wskazówki, aby w pełni wykorzystać możliwości podnośnika.

Demontaż silnika jest procesem krok po kroku, który wymaga starannej uwagi, organizacji i planowania. Potrzebne będą:

    Bezpieczne miejsce do przechowywania nakrętek, śrub, elementów złącznych i innych części, które wyjdą spod maski, zanim wyciągniesz silnikWłaściwe klucze, nasadki i grzechotki w pobliżu dla różnych elementów złącznych, które napotkaszKamera do robienia wielu zdjęć, jak wszystko wyglądało, zanim je rozebrałeśKanapy spustowe dla płynów zawartych w silniku (można je w większości opróżnić przed wyciągnięciem silnika)Szmaty, rękawice i ścierki w zasięgu ręki - każda praca, która wymaga podnośnika, na pewno będzie brudna.

Na marginesie, sprawdź lokalne i federalne przepisy dotyczące usuwania lub ewakuacji niektórych płynów i materiałów z pojazdu, być może zaczynając od klimatyzatora (to może być najlepiej obsługiwane przez profesjonalistę przed rozpoczęciem).

Do samego ciągnięcia: Jak stwierdzono wcześniej, jest to bardzo złożone przedsięwzięcie motoryzacyjne, a dokładne kroki różnią się znacznie w zależności od samochodu. Z tego powodu, jesteś prawdopodobnie będzie chciał trochę wskazówek. Możemy zasugerować eksperta w lokalnym NAPA Auto Parts Store?

Sprawdź wszystkie dźwigi i podnośniki dostępne w NAPA Online lub zaufaj jednemu z 17 000 punktów NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat demontażu silnika pojazdu i sposobu korzystania z podnośnika silnika, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Flickr.