Post

Jak utrzymać swoje BMW w ruchu jak nowe

BMW Twoich marzeń jest w końcu z Tobą, a Ty potrzebujesz odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji samochodu , aby zapewnić mu dłuższą żywotność.

Niektóre elementy samochodu będą wymagały większej uwagi niż inne, a dbałość o ich regularne przeglądy sprawi, że Twoje BMW będzie wyglądało jak nowe i długo będzie działało sprawnie.

Zlekceważenie potrzeby regularnej konserwacji lub naprawy może doprowadzić do tego, że Twoje BMW będzie potrzebować naprawy lub serwisu, który wypaliłby dziurę w kieszeni! Zdecydowanie nie chcesz tego robić.

Poniżej przedstawiamy punkty kontrolne, które pomogą Ci utrzymać Twoje BMW w ruchu jak nowe:

  • Kontrola silnika

Najlepiej byłoby, gdybyś nie czekał, aż światła ostrzegawcze zwrócą twoją uwagę na stan silnika. Nie trzeba dodawać, że silnik Twojego BMW to jedna z jego najważniejszych części. Silnik Twojego samochodu można poddać corocznej kontroli w celu zapewnienia jego prawidłowej pracy, ponieważ każde jego uszkodzenie może spowodować poważniejsze problemy. Twój problem z silnikiem może wydawać się mały, ale może być przyczyną poważnych niedogodności.

Niektóre z części Twojego BMW, takie jak filtry oleju, układ klimatyzacji, układ chłodzenia, cylindry hamulcowe, zawieszenie itp. wymagają regularnego monitorowania, a w razie potrzeby, ogólnej konserwacji samochodu. Nie zaleca się wymiany części producenta na produkty z rynku wtórnego. Zawsze zaleca się, aby Twój samochód był naprawiany przez agencję samodzielnie (jeśli jest w ramach gwarancji) lub zwrócić się do wykwalifikowanych i zaufanych centrów serwisowych, takich jak Carcility, które mają doświadczenie w naprawie Twojego BMW. Zawsze upewnij się, że wszystkie naprawy są wykonywane przy użyciu oryginalnych części zamiennych.

  • Opony

Opony samochodowe BMW są podstawowym kontaktem z drogami, które prowadzą Cię do celu. Nie zwracanie należytej uwagi na opony samochodowe, jazda na źle utrzymanych lub niedopompowanych oponach na drodze może stanowić zagrożenie w bardzo niebezpiecznych sytuacjach. Upewnij się, że prawidłowo sprawdziłeś opony samochodowe BMW i zastosuj się do pewnych wskazówek, które zapewnią Ci ich właściwą pielęgnację. Należą do nich m.in. regularna rotacja opon z wyważeniem i wyrównaniem.

Wszystkie cztery opony Twojego samochodu nie są narażone na takie samo zużycie. Powszechnie uważa się, że przednie opony łatwo się zużywają, ponieważ są narażone na większą wagę i moc. Rotacja opon pomoże Ci rozwiązać ten problem. Obracanie przednich opon z tylnymi na każde przejechane 3000 do 6000 mil zapewni równą opiekę i właściwą konserwację BMW.

  • Ogólna czystość samochodu

Czystość twojego samochodu jest o wiele ważniejsza niż ci się wydaje. Czystość ta nie ogranicza się tylko do nadwozia i wnętrza samochodu. Każdy szczegół Twojego samochodu BMW jest wyjątkowy i wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Zwróć uwagę na każdy zakamarek Twojego BMW, począwszy od zewnętrznego lakieru powierzchniowego, a skończywszy na wykładzinach podłogowych we wnętrzu.

Zadbaj o to, aby zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne powierzchnie były wolne od zanieczyszczeń. Niezależnie od tego, czy jest to kabina czy tapicerka Twojego BMW, zadbaj o to, aby wnętrze było wysokiej jakości i nie zabrudzone. Uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, brud i inne cząstki zanieczyszczeń zwiększają się wraz z upływem czasu. Jednak dbałość o to, aby wnętrze i elementy zewnętrzne Twojego BMW były wolne od kurzu, a także przestrzeganie odpowiedniego harmonogramu myjni lub wykonywania detali z pewnością sprawi, że będzie ono działało przez długi czas. Najlepiej byłoby, gdybyś regularnie woskował i polerował swoje BMW, aby zachować jego estetyczny wygląd i ogólny wygląd.

  • Hamulce

Jeździsz swoim BMW ze stylem, ale ważne jest, abyś miał nad nim również kontrolę nad dźwiękiem. Kontrola hamulców stanowi kluczowy element planu napraw i konserwacji Twojego BMW. Typową właściwością większości płynów hamulcowych w modelach BMW jest to, że mają one składniki chemiczne, które sprawiają, że są higroskopijne, co oznacza, że mają tendencję do łatwego wchłaniania wilgoci z powietrza. W związku z tą właściwością powinieneś stale kontrolować układ hamulcowy i dbać o to, aby wymieniać płyny hamulcowe co dwa lata.

  • Układ kierowniczy

Układ kierowniczy pomaga utrzymać właściwą kontrolę nad samochodem. Podobnie jak płyny hamulcowe, również płyny układu kierowniczego będą wymagały okresowej wymiany. Płyn do układów kierowniczych można płukać co 80000 km , aby zapobiec nadmiernemu zanieczyszczeniu, które mogłoby spowodować dodatkowe problemy z kontrolą i bezpieczeństwem.

  • Wymiana oleju

Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi, aby zwrócić uwagę na sugerowany okres wymiany oleju wymagany dla Twojego samochodu BMW. Nienadzorowany, brudny olej w Twoim samochodzie może powodować zużycie tłoków i podobne uszkodzenia innych części silnika. Części samochodowe BMW są bardzo drogie, skąpe i niezwykle trudne do uzyskania odpowiednika oryginalnego modelu.

  • Bezpieczna jazda

Jednym z najbardziej pomijanych wymogów dotyczących konserwacji samochodu jest upewnienie się, że nie doszło do żadnych uszkodzeń samego pojazdu. Bezpieczna jazda samochodem jest jedną z najważniejszych rad dla każdego, kto się z tym zapozna. Surowa lub lekkomyślna jazda nie tylko zaszkodzi Twojemu samochodowi, narażając go na zużycie lub większe zniszczenia, ale może również narazić na niebezpieczeństwo życie Twoje i Twoich współpasażerów.