Post

Wskazówki dotyczące odmrażania przedniej szyby i odladzania samochodu

Po zakończeniu burzy zimowej prawdopodobnie będziesz musiał odkopać swój samochód, a to oznacza, że musisz się ubrać i wyruszyć na zewnątrz z narzędziami zimowymi w ręku. Oto kilka najlepszych sposobów na oczyszczenie samochodu i odmrożenie szyby:

Oczyść rury wydechowe

Jeśli opady śniegu były szczególnie obfite, rury wydechowe mogą być zatkane. Nie chcesz, aby śmiertelny tlenek węgla unosił się w kabinie, gdy samochód jest uruchomiony, więc użyj łopaty, aby usunąć przeszkodę. Zrób to samo z przodu, jeśli chłodnica jest zablokowana.

Uruchom samochód

Zanim zaczniesz skrobać, powinieneś uruchomić samochód. Prawie wszystkie nowe samochody mają automatyczne zamki, co pozwala na otwarcie drzwi jednym kliknięciem kluczyka. Jeśli jednak jeździsz starszym samochodem, będziesz musiał włożyć kluczyk do zamka drzwi - ale szczelina może być zamarznięta. Jeśli podejrzewasz, że tak się stanie, weź ze sobą środek do odladzania zamków. Spryskaj szczelinę środkiem odkażającym, a drzwi otworzą się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Po uruchomieniu samochodu włącz ogrzewanie, ponieważ ciepłe wnętrze ułatwia skrobanie lodu. Ustaw nawiew na wysokie obroty i włącz przednie i tylne odmrażacze.

Zacznij skrobać

Ze skrobaczką do lodu w ręku rozpocznij proces oczyszczania przedniej szyby. Jeśli pamiętałeś o podniesieniu piór wycieraczek przed nadejściem burzy, proces ten będzie przebiegał szybciej. Jeśli nie, ostrożnie pracuj wokół piór. Jeśli nie masz skrobaczki do lodu, możesz użyć starej plastikowej karty upominkowej, karty członkowskiej, a nawet karty kredytowej. Zajmie to więcej czasu i nie pomoże w przypadku grubego lodu, ale na lekkim mrozie sprawdzi się doskonale.

Znajdź pomocnika do odladzania

Być może myślisz, że musi być lepszy sposób na usunięcie grubej warstwy lodu. Jest! Najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie domowej roboty płynnego roztworu, który można nanieść bezpośrednio na szybę. Twoja pierwsza myśl może być gorąca woda, ale to nie jest dobry pomysł, ponieważ może to spowodować pęknięcie szyby. Ludzie często próbują używać alkoholu, ponieważ jego struktura molekularna spada punkt zamarzania wody do minus 20 stopni Fahrenheita.

Ale najlepszym rozwiązaniem do wykorzystania jest mieszanka soli i soku z buraków. Ta słodko-słona mieszanka przykleja się do szyby i rozpuszcza lód równomiernie i szybko, pozwalając Ci zakończyć zimowe porządki w minimalnym czasie. Jeśli jednak myśl o burakach lub mieszaniu własnego odladzacza nie jest dla Ciebie interesująca, dostępne są również komercyjne produkty do odladzania szyb.

Stosowanie roztworu odladzającego

Jeśli zamierzasz użyć roztworu do przyspieszenia procesu odladzania, przelej wybrany płyn do butelki z rozpylaczem. Rozpyl go równomiernie na oblodzoną szybę przednią, a następnie skrob jak zwykle. To takie proste.

Zapoznaj się ze wszystkimi częściami zamiennymi do samochodów i częściami bezpieczeństwa dostępnymi w serwisie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat odmrażania przedniej szyby, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Wikimedia Commons.