Post

Jak działają folie samochodowe?

Okładki samochodowe to winylowe warstwy graficzne, które służą jako dodatkowa powłoka ochronna lub arkusz i są nakładane na zewnętrzną powierzchnię pojazdu.

Te naklejki winylowe nakładane bezpośrednio na lakier samochodu służą jako zabezpieczenie powierzchni przed drobnymi skaleczeniami, zarysowaniami lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nie zajmuje to dużo czasu, te powłoki winylowe mogą mieć żywotność, która pasowałaby do Twoich wymagań. Możesz mieć całkowicie niestandardowy format powłoki winylowej dla Twojego samochodu lub uzyskać profesjonalną powłokę wykonaną dla celów biznesowych. Niezależnie od tego, czy wolisz krótką, tymczasową aplikację, czy też folię ochronną, która będzie trwała przez dekadę, wybór należy do Ciebie!

Nawet jeśli owijanie pojazdu nie leży w Państwa najlepszym interesie, ważne jest, abyście Państwo wiedzieli, czym jest owijanie pojazdu i w jaki sposób może ono pomóc w uzyskaniu wyglądu, ochrony lakieru i innych korzyści.

Co jest związane z opakowaniem samochodowym?

Folie winylowe mają szeroki zakres zastosowań w różnych typach pojazdów (samochody, autobusy, minivany, łodzie, motocykle, ciężarówki, SUV-y itp.). Zazwyczaj są one zbudowane z wysokiej jakości materiałów winylowych 3M lub Avery odlewanych z winylu o wielorakich zastosowaniach, począwszy od potrzeby zmiany wyglądu pojazdu, dodania powłoki ochronnej lub reklamy biznesowej.

Osoba decydująca się na folię winylową może szukać innej opcji kolorystycznej samochodu, której nie oferowała fabryka, lub po prostu znudzić się istniejącym kolorem lakieru. Wyobraźnia ogranicza wybór spośród kilku opcji wzorów i faktur (jak np. błyszczący lub matowy gradient kolorów wykończenia), które chcieliby Państwo wybrać dla swojej folii samochodowej.

Opakowania samochodowe dla obywateli Dubaju upoważniają na mocy prawa do uzyskania zezwolenia RTA na reklamę na zarejestrowanych pojazdach. Mogą Państwo uzyskać różne pozwolenia na reklamę opakowania samochodowego w Dubaju w zależności od tego, czy chcieliby Państwo uzyskać Logo & Trade Wrap, Partial/Half Wrap czy też Complete/ Full-body wrapping.

Z czym wiąże się proces owijania samochodów?

Pierwszym krokiem w procesie owijania samochodów jest czyszczenie powierzchni samochodu. Serwis samochodowy najpierw pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń, które mogą się na niej znajdować, a następnie dokładnie je suszy.

Po tym kroku następuje albo idealnie przycięty arkusz winylu, który pasuje na każdym zakręcie powierzchni, albo usunięcie świateł tylnych, reflektorów i zderzaków, itp. w celu całkowitego owinięcia winylu wokół wszystkich krawędzi. Są one bardzo skutecznie dociskane do czystej powierzchni i nie przyklejają się do metalowej rdzy. Wszelkie obce cząstki, jeśli są obecne pomiędzy powierzchnią a powłoką winylową, utrudnią proces instalacji, a więc zanieczyszczenia takie jak kurz, brud lub olej spowodują przerwanie jego sztywnej przyczepności do powierzchni.

Na koniec, folia winylowa jest nakładana na powierzchnię ciała za pomocą pistoletu grzewczego, który czyni ją bardziej elastyczną do przykrycia powierzchni i urządzenia skrobiącego jak rakla, aby usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza/gniotki pomiędzy dodatkowymi warstwami a powierzchnią. Folie winylowe równomiernie przylegają do powierzchni karoserii, nie pozostawiając pęcherzyków powietrza na folii. Jedynymi miejscami, w których umieszczenie owijki mogłoby być trudne, byłaby mocno zakrzywiona lub nierówna powierzchnia. Uszkodzona wcześniej powierzchnia spowoduje, że dodane na niej warstwy będą miały zły wygląd.

Korzyści płynące z zastosowania folii samochodowej

Kilka korzyści płynących z owijania samochodów to między innymi:

Complete Surface Cover - Folia samochodowa pomaga w zapewnieniu ogólnej ochrony, dzięki czemu samochód jest osłonięty dodatkowymi warstwami.

Paintwork Protection - Jako dodatkowe warstwy nad oryginalnym lakierem, folia samochodowa może być skutecznie stosowana jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi i brudem.

Łatwośćczyszczenia - Błyszczące wykończenie materiału opakowaniowego nie tylko chroni oryginalną, fabryczną powierzchnię lakieru przed zarysowaniami i drobnymi skaleczeniami, ale także zapewnia gładkie podłoże, ułatwiając czyszczenie karoserii.

Jak długo trwa winylowa folia na samochód?

Główny zamysł związany z opakowaniem samochodowym jest przeważnie tymczasowy, ale w zależności od rodzaju zastosowania i jakości folii używanej do profesjonalnej instalacji lub długoterminowego projektowania, mogą one również trwać od pięciu do dziesięciu lat.

Żywotność folii samochodowej zależy od rodzaju wybranej folii winylowej i jej przeznaczenia. Różne rodzaje powłok winylowych są projektowane i dostosowywane w oparciu o kilka indywidualnych preferencji lub w celu osiągnięcia celów biznesowych. Trwałość powłoki winylowej zależy również od sposobu użytkowania pojazdu.

Czy owijanie samochodów rujnuje Twój lakier?

Powłoka winylowa nie niszczy oryginalnego, fabrycznego wykończenia powierzchni lakieru. Są one łatwe do usunięcia i mogą być gładko usunięte bez uszkodzenia lakieru.

Z czasem lakier nie ulega uszkodzeniu, a powłoka winylowa pozostaje nienaruszona. Jedyne odpryski występują na uprzednio uszkodzonej powierzchni, która przed aplikacją winylu była nierówna lub zardzewiała.