Post

Wspólne rodzaje wgnieceń samochodowych

Podziel się Wgniecenie siedzące na karoserii samochodu może być wynikiem jakiegokolwiek zdarzenia w otoczeniu, o którym możesz lub nie możesz wiedzieć. Najlepiej byłoby, gdybyś zawsze starał się unikać wgnieceń samochodów. Jednak mimo dużej ostrożności i troski, jaką wkłada się podczas jazdy lub parkowania naszych samochodów, wypadki się zdarzają. Istnieje ogromna szansa, że z nowym wgnieceniem siedzącym na karoserii samochodu otrzymamy piskliwe/valleyed/pointy welcome. Ślady mogą być spowodowane przez wózek lub wózek na zakupy, dzieciaka, który źle celuje w piłkę nożną lub kogoś, kto otwiera drzwi swojego samochodu trochę za ostro w kompaktowym miejscu parkingowym. Dobra wiadomość jest taka, że nie wszystkie rodzaje wgnieceń są takie same, a uszkodzenia można skorygować. Jedyne, czego potrzebujesz, to pomoc profesjonalisty w naprawieniu wgnieceń, fałd lub efektu wgniecenia na lakierze samochodowym i metaloplastyce.

Typy wgnieceń w samochodach

Być może trzeba będzie posortować do przemalowania lub nawet wymiany paneli, aby naprawić ogromne, głębsze i rozległe wgniecenia na Twoim samochodzie. Ważne jest, aby zrozumieć przyczynę wgniecenia, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Podczas gdy niektóre rodzaje wgnieceń w samochodach mogą powodować blizny na karoserii, drugi rodzaj może odcisnąć zły znak, poza tym, co jest widoczne gołym okiem. Zdradliwe wgniecenia to te, które będą oszukiwać twarzą powierzchownej blizny, gdy zamiast tego wgniecenia te będą przebiegać długą drogę do uszkodzenia na oryginalnym wykończeniu samochodu.

Typowe wgniecenia to te, które są jak :

Wgniecenia

Są to niewielkie wgniecenia na powierzchni spowodowane przez skałę lub inny obiekt zewnętrzny uderzający w powierzchnię, ale mający mniejsze wgniecenie (o średnicy równej lub mniejszej niż pół cala).

Ostre wgniecenia

Ostre wgniecenia są najtrudniejsze ze wszystkich rodzajów wgnieceń. Zazwyczaj są one wynikiem szybkiego uderzenia jakiegokolwiek małego metalowego przedmiotu w powierzchnię zewnętrzną samochodu. Mały metalowy przedmiot pozostawia ostre ślady na powierzchni, ale uszkodzenia mogą być bardziej znaczące pod panelami. Większe panele z ostrymi wgnieceniami pomiędzy nimi mają uszkodzony pierwotny metalowy kierunek. Te ostre wgniecenia są trudniejsze do naprawienia w zależności od uszkodzenia oryginalnej metalowej konstrukcji karoserii samochodu.

Wgniecenia okrągłe

Wgniecenia okrągłe to kolejna popularna kategoria wgnieceń samochodowych o znacznym wyglądzie. Są to wgniecenia w kształcie okrągłych wgłębień, które pozostawiają zatopione i płytkie ślady na powierzchni. Wgniecenia w kształcie lejka mogą wynikać z szybkiego uderzenia piłką przez dzieci bawiące się w pobliżu miejsca parkingowego, gradobicia lub innych okrągłych przedmiotów.

Bezlakierowe usuwanie wgnieceń stanowi nowe podejście do naprawy uszkodzeń wgnieceń. W zależności od stopnia uszkodzenia metaloplastyki i lakieru nadwozia samochodu, specjaliści mogą odpowiednio zadbać o naprawę ostrego wgniecenia samochodu przy użyciu specjalistycznych narzędzi i technik.

Wgniecenia zagniecione

Pamiętaj o irytującym hałasie piszczenia, który pojawia się, gdy przedmiot zostanie wciągnięty na inną ostrą powierzchnię. Pofałdowane wgniecenia są wynikiem nieco podobnych przypadków. Zwykle spotykane na panelach bocznych, są one powodowane, gdy obiekt początkowo powoduje masywne uderzenie w metalową powierzchnię, a następnie jest przeciągany wzdłuż panelu. Umiejętność odróżnienia fałdy od okrągłego lub ostrego wgniecenia wymaga dużych umiejętności. Dobrze wyszkolony specjalista będzie w stanie wykryć fałdy wokół wgniecenia, spowodowane przez takie przedmioty jak uchwyt rowerowy, przyczepy, gałęzie drzew lub klamki drzwi. Liczne zagniecenia mogą uszkodzić metalową powierzchnię nadwozia Twojego samochodu. Pofałdowane wgniecenia nie tylko uszkadzają metalowe elementy, ale również wpływają na pierwotne wykończenie lakieru. W przypadku bezlakierowej techniki usuwania wgnieceń w samochodzie nie wystarczyłoby późniejsze zapotrzebowanie na naprawę uszkodzeń, lecz wymagałoby to zastosowania specjalistycznych narzędzi i profesjonalnego podejścia.

Różnica między wykładzinami samochodowymi a wgnieceniami?

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, że wszystkie wgniecenia są takie same, różnią się od siebie w zależności od tego, co spowodowało wgniecenie i w jakim stopniu spowodowało ono szkody. Różnica między wgnieceniami samochodowymi a wgnieceniami ma związek z zakresem i wielkością uszkodzenia. Ten, w którym średnica wgniecenia na karoserii samochodu nie przekracza pół cala, to wgniecenie samochodowe, a typ z dużym uszkodzeniem to wgniecenie samochodowe. Wgniecenia samochodowe są najczęściej wynikiem zadrapania wózka, uderzenia kamieni w karoserię lub niedbałego uderzenia w drzwi. Bez względu na powód podążania za wgnieceniami auta, należy je naprawić. Naprawa wgnieceń samochodowych różni się w zależności od przyczyny uszkodzenia i jego skali. Podczas gdy niektóre wgniecenia mają tendencję do zarysowania i wpływają na oryginalny metal i lakier, istnieje kilka innych rodzajów, które są tylko kompresje na metalowej karoserii i mogą być łatwo naprawione za pomocą szybkiego bezlakierowego serwisu naprawy wgnieceń samochodowych. Inne ogromne uszkodzenia dent-kind potrzebują specjalistycznych narzędzi i profesjonalnych technik do jego całkowitej naprawy.

Jakiego rodzaju wgniecenia można naprawić?

Niezależnie od tego, czy jest to zwykłe wgniecenie samochodowe, czy też bardziej rozległe wgniecenie okrągłe, ostre lub zagniecione, wszystkie rodzaje wgnieceń mogą być naprawione w zależności od stopnia uszkodzeń spowodowanych obróbką metalu na karoserii samochodu. Wgniecenia samochodowe nie mają wpływu na powłokę lakierniczą lub metalową i dotyczą głównie uszkodzeń powierzchniowych (o rozmiarze mniejszym niż pół cala). Ani metal, ani lakier nie są narażone na ryzyko pojawienia się skorupy, a następnie blizny poszycia.

Bezlakierowe naprawy wgnieceń stanowią doskonałą metodę naprawy wgnieceń i naprawy powierzchni. Czy szukasz najlepszego serwisu, który zajmie się usuwaniem wgnieceń w Twoim samochodzie? Jeśli jesteś mieszkańcem ZEA i szukasz najlepszych dostawców usług samochodowych w regionie, odwiedź naszą stronę internetową, aby zakończyć swoje poszukiwania i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące pielęgnacji samochodu.