Post

Szacunkowa cena wymiany oleju w Fordzie

Szacunkowa cena wymiany oleju Forda

17 września 2015, 13:08 Ford Wymiana oleju

Jeżeli Twój pojazd marki Ford

wymaga wymiany oleju, kalkulator cen w Autobutler pokazuje ostatnie średnie ceny wymiany oleju w pojazdach marki Ford dokonanej w Autobutler.

FirmaFord

została założona w 1903 roku przez Henry'ego T Forda, stając się pierwszym producentem samochodów w USA.

Obecnie Ford urósł do rangi jednego z największych producentów samochodów na świecie, a jego modele Ford Fiesta i Ford Focus są popularne w całej Europie. Zarówno Fiesta jak i Focus znalazły się w Top 10 najlepiej sprzedających się modeli samochodów w Europie w 2014 roku, z ponad 200 000 Fordów Focusów sprzedanych w Europie w 2014 roku.

Olej jest niezbędnym dodatkiem do Twojego pojazdu marki Ford, jego rola jest kluczowa, aby upewnić się, że silnik nadal pracuje wydajnie. Olej realizuje to zadanie poprzez chłodzenie i smarowanie silnika, co jest niezbędne do jego długotrwałego funkcjonowania. Z tego powodu ważne jest, aby olej w Twoim samochodzie był regularnie sprawdzany i wymieniany.

Zazwyczaj w nowoczesnych samochodach Forda zaleca się wymianę oleju

co 10 000 mil - często jest to część rutynowego przeglądu. Zawsze powinieneś sprawdzić, czy wymiana oleju została wykonana podczas przeglądu, a jeśli okaże się, że nie została wykonana lub potrzebujesz dodatkowej wymiany oleju, jest to rutynowe zadanie, które każdy warsztat będzie w stanie wykonać.
Cena średnia Min - max
£ 93 £ 74 - £ 119 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Ten estymator cen pokazuje średnią cenę wymiany oleju w samochodach Ford

- średnie te są obliczane na podstawie rzeczywistych opłat za wymianę oleju w samochodach Ford przesłanych ostatnio przez Autobutler).

Po sprawdzeniu estymatora cen, możesz uzyskać bardziej spersonalizowaną i dokładną wycenę wymiany oleju w swoim Fordzie - najłatwiejszy i najszybszy sposób to zrobić przez Autobutler W ciągu 24 godzin od wypełnienia kilku prostych danych, otrzymasz trzy spersonalizowane wyceny od profesjonalnych, lokalnych warsztatów samochodowych. Następnie możesz wybrać najlepszą dla siebie ofertę i kontynuować.

Otrzymaj oferty na wymianę oleju - Ford

Jak przedstawia się koszt wymiany oleju?

Podobnie jak w przypadku większości napraw i konserwacji samochodów, znaczna część kosztów wymiany oleju wynika z roboczogodzin. Dodatkowe koszty obejmują nowy olej i filtry

, jeśli są one wymagane w tym samym czasie. Całkowity koszt może się znacznie różnić w poszczególnych warsztatach, dlatego zawsze najlepiej jest uzyskać kilka ofert w celu porównania. Po otrzymaniu ofert, upewnij się, że sprawdzisz je ponownie za pomocą estymatora cen.

Skąd mam wiedzieć, czy mój pojazd wymaga wymiany oleju?

Większość nowoczesnych pojazdów jest wyposażona w specjalną kontrolkę "Check Oil", która sygnalizuje problem z olejem w Twoim samochodzie.

Po zobaczeniu tej kontrolki należy sprawdzić poziom oleju i uzupełnić go w razie potrzeby, a także sprawdzić, czy pojazd wymaga wymiany oleju.

Wymiana oleju w nowoczesnych Fordach zalecana jest co około 10 000 mil, a uzupełnianie oleju powinno odbywać się regularnie.

Oprócz światła, istnieją pewne wskazówki, że olej w samochodzie może wymagać wymiany. Twój samochód wydaje dziwne dźwięki lub drżenie przy włączaniu zapłonu może wskazywać, że silnik

nie jest wystarczająco nasmarowany olejem.

Możesz również sprawdzić poziom oleju, czy wymaga on wymiany - nowy olej powinien być gładki i mieć jasnobrązowy kolor, starszy olej staje się ziarnisty i czarny - to dobry znak, że konieczna jest wymiana oleju

.

Zauważenie któregokolwiek z tych objawów sugeruje, że może nadszedł czas na wymianę oleju i należy ją przeprowadzić jak najszybciej.

Uzyskaj oferty wymiany oleju - Ford