Post

Do czego służy pompa paliwowa?

 

Pompa paliwowa, zwana również pompą zasilającą lub pompą zatapialną, służy do dostarczania paliwa ze zbiornika paliwa samochodu do komory silnika.

Gdzie znajduje się pompa paliwowa?

We współczesnych samochodach pompa paliwowa jest przymocowana do zbiornika paliwa i jest całkowicie zanurzona w paliwie. Jak sama nazwa wskazuje, pompuje ona paliwo ze zbiornika i wysyła je do wtryskiwaczy silnika

.

Jak rozpoznać, że pompa paliwowa jest uszkodzona lub w ogóle nie działa?

Istnieje kilka oznak, że pompa paliwowa w Państwa samochodzie jest uszkodzona. Powoduje to słabe zasilanie silnika w paliwo, co prowadzi do poniższych problemów:

  • Twój samochód szarpie
  • Problemy z uruchomieniem
  • Nietypowy hałas z baku
  • Silnik zatrzymuje się niespodziewanie

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych problemów, radzimy zabrać samochód do warsztatu. Mechanik może zdiagnozować

problem i sprawdzić, czy problem pochodzi z pompy paliwowej. Może on sprawdzić, czy pompa paliwa działa prawidłowo, sprawdzając ciśnienie paliwa i natężenie przepływu pompy.

Koszt wymiany pompy paliwowej

Cena samej pompy wynosi od 70 do 175 funtów w zależności od jej jakości, a także marki i modelu samochodu.
Jej wymiana nie jest skomplikowana, ale może zająć trochę czasu, ponieważ dostęp do pompy paliwa nie jest łatwy: w niektórych przypadkach konieczne będzie wyjęcie zbiornika paliwa.
Tak więc, licząc cenę części i robocizny, koszt wymiany pompy paliwowej może wynosić od 130 do 300 funtów, w zależności od modelu samochodu.

Więcej na: http://filipekauto.pl