Post

Najlepsze sposoby na stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania w samochodzie na lato

 

Jeśli tego lata wybierasz się na wakacje na kempingu lub w podróż przez kontynent, znalezienie wystarczająco dużo miejsca w samochodzie, aby przechować wszystkie swoje rzeczy podczas podróży może być nieco kłopotliwe.

Ciągłe układanie i przekładanie toreb oraz zabawa w "samochodowego tetrisa" w bagażniku, aby wszystko zmieścić, nigdy nie jest najbardziej relaksującym początkiem wakacji. Jeśli myślisz, że tego lata może Ci grozić brak miejsca w samochodzie, oto kilka pomysłów, które mogą dać Ci trochę więcej przestrzeni do zabawy.

Kup przyczepę

Jeśli podróże z dużą ilością sprzętu mają być regularnym zjawiskiem, warto zainwestować w przyczepę. W stosunkowo niewielkiej przyczepie można zmieścić zaskakująco dużo rzeczy i nie trzeba się martwić o pogorszenie komfortu pasażerów. Jeśli posiadasz sprzęt sportowy lub kempingowy, który może być narażony na zabrudzenie błotem podczas podróży, przyczepa stanowi również doskonały sposób na oddzielenie ubrań i innych przedmiotów od tych zabłoconych.

Kup box dachowy

Jeśli zakup przyczepy wydaje Ci się nieco drastyczny, lub nie chcesz holować jej

na długich dystansach po autostradzie, box dachowy może być odpowiednią alternatywą. W boxach dachowych nie można przechowywać tak dużo jak w przyczepie, ale nadal oferują one tę samą zaletę, jaką jest oddzielenie sprzętu sportowego od ubrań. Boxy dachowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz taki, który będzie idealnie pasował do Twoich potrzeb. Nie będziesz musiał się martwić o przechowywanie go podczas parkowania samochodu i nie będzie on przeszkadzał podczas skrętu, w przeciwieństwie do przyczepy.

Siatka

Jeśli nie masz wystarczająco dużo rzeczy, aby uzasadnić zakup boxu dachowego, ale nie chcesz upychać kurtek i płaszczy pod nogami swoich pasażerów, rozwiązaniem może być zamocowanie siatki. Przymocowanie elastycznej siatki do uchwytów dachowych w samochodzie może zapewnić wystarczającą ilość miejsca do przechowywania lekkich, ale kłopotliwych przedmiotów, które będą potrzebne podczas podróży.

Organizacyjne przechowywanie

Jeśli szukasz miejsca, w którym Twoje dzieci mogłyby umieścić swoje zabawki i gry, nie wciskając Ci się w plecy za każdym razem, gdy sięgają do kieszeni siedzenia, materiałowe uchwyty na buty stanowią fantastyczne tymczasowe miejsce do przechowywania. Jeśli powiesisz jeden z nich z tyłu każdego z przednich foteli, otrzymasz serię gotowych kieszeni idealnych do przechowywania przytulanek, kredek i gier dla dzieci lub książek i przekąsek dla starszych pasażerów. Dzięki nim podłoga w samochodzie pozostaje ładna i schludna, a po dotarciu do celu możesz odczepić całość, zamiast szukać poszczególnych przedmiotów na podłodze i pod siedzeniami.

Więcej na: http://filipekauto.pl