Post

Średnia cena za serwisowanie samochodu Toyota

Średnia cena za serwisowanie samochodu Toyota

12 czerwca 2019, 09:48 toyota serwis

Badanie przeprowadzone przez Autobutler w 2014 roku pokazuje, że właściciele samochodów Toyoty mają swój samochód najmniej razy w warsztacie w ciągu roku - w porównaniu z innymi markami samochodów.

Każdy właściciel samochodu musi jednak od czasu do czasu zabrać swój samochód do warsztatu, niezależnie od tego, czy jest się właścicielem Toyoty, czy nie. Dotyczy to na przykład przeglądu serwisowego

, który zalecamy wykonywać mniej więcej raz w roku lub co 15 000-30 000 przejechanych kilometrów.

Pomogliśmy Ci trochę i obliczyliśmy średnią cenę za przegląd samochodu Toyota, porównując ceny podane w warsztatach Autobutler:

Cena średnia Min - max
£ 115 £ 96 - £ 135 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

W rzeczywistości jest to najniższa średnia cena spośród 15 różnych marek samochodów. Należy jednak pamiętać, że cena ta jest obliczana dla wszystkich modeli i roczników, a cena przeglądu serwisowego Toyoty może się różnić od podanej powyżej.

Warsztat autoryzowany czy nieautoryzowany?

Wszystkie warsztaty zrzeszone w portalu warsztatowym Autobutler zobowiązane są do wykonywania wysokiej jakości przeglądów samochodów i zawsze postępują zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji serwisowej, chyba że uzgodniono inaczej.

Zgodnie z prawem UE producenci samochodów muszą udostępnić wszystkie dane, plany serwisowe i biuletyny serwisowe wolnemu rynkowi, a więc i wolnym warsztatom.

Dlatego warto sprawdzić, czy przeglądu serwisowego Państwa Toyoty nie można wykonać równie dobrze, ale taniej, w warsztacie nieautoryzowanym.

Wyceń usługę - Toyota

Service Check +, Health Check ++ i Security Check +++

W autoryzowanych warsztatach Toyoty dostępne są 3 różne pakiety serwisowe:

 • Kontrola serwisowa +
 • Kontrola stanu zdrowia ++
 • Kontrola bezpieczeństwa +++

Service Check + jest najmniejszy i obejmuje 14 kluczowych punktów, takich jak światła, kontrola opon, wymiana oleju silnikowego i wizualna kontrola hamulców.

Health Check ++ jest nieco bardziej rozbudowany, podczas gdy Security Check +++ obejmuje 40 różnych punktów (przewody hamulcowe, wały napędowe, układ kierowniczy itp.), i podobnie jak Health Check ++, Security Check +++ obejmuje również 12 miesięcy "Toyota Road Assistance".

Zamawiając przegląd samochodu przez Autobutler, zawsze otrzymasz ofertę na usługę, która odpowiada co najmniej Usłudze +. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać ofertę na jedną z bardziej rozbudowanych usług, prosimy o wpisanie jej w polu komentarza podczas tworzenia zlecenia naprawy.

Co powinna zawierać kontrola serwisowa?

Oczywiście, wyceny w takim samym stylu jak powyżej można uzyskać w nieautoryzowanym warsztacie Toyoty, przy czym należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju warsztatu, który wybierzesz, zachowujesz gwarancję na swój samochód tak długo, jak długo przegląd serwisowy jest wykonywany zgodnie z opisem w instrukcji serwisowej samochodu.

Jednocześnie ważne jest, aby zawsze pamiętać, że niezależnie od wyboru warsztatu, należy upewnić się, że używane są wyłącznie oryginalne części zamienne lub części zamienne zatwierdzone przez OEM. Dzięki temu wartość odsprzedaży Państwa samochodu pozostanie wysoka.

Poniżej przedstawiamy listę elementów, które jako minimum muszą być uwzględnione podczas przeglądu samochodu:

 • Klakson, sprawdzenie świateł zewnętrznych
 • Wycieraczki sprawdzone
 • Sprawdzenie świateł i styków wewnętrznych
 • Sprawdzenie akumulatora i biegunów akumulatora
 • Kontrola opon (ciśnienie w oponach i głębokość rzeźby bieżnika)
 • Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju
 • Sprawdzenie filtra powietrza
 • Sprawdzenie i regulacja linki sprzęgła
 • Hamulce przednie i tylne, kontrola wzrokowa
 • Jazda próbna

Jeśli zdecydujesz się na bardziej kompleksowy przegląd, sprawdzone i ewentualnie wymienione zostaną również układy kierownicze, wały napędowe, paski napędowe, przewody hamulcowe itp.

Jeśli masz wątpliwości, jakiego rodzaju przeglądu potrzebuje Twój samochód, zadzwoń do naszej wykwalifikowanej i niezależnej pomocy technicznej pod numer 0800 048 8195, a my Ci doradzimy.

Użyj Autobutler, aby uzyskać oferty

Kiedy złożysz zapytanie ofertowe w Autobutler, otrzymasz oferty z warsztatów znajdujących się blisko Ciebie, dzięki czemu będziesz mógł porównać ceny. Możesz sam zdecydować, czy decydującym czynnikiem przy wyborze warsztatu ma być cena, czy też odległość do mechanika lub opinie użytkowników.

Wszystkie warsztaty mogą wykonywać usługi serwisowe z zachowaniem gwarancji - nawet jeśli nie są to autoryzowane warsztaty Toyoty.

Uzyskaj ofertę na usługę - Toyota