Post

Serwis klimatyzacji dla Twojej KIA

Serwis klimatyzacji dla Twojej KIA

11 sierpnia 2017, 14:09 aircondition kia cena

System klimatyzacji

, system a/c lub półautomatyczna/pełnoautomatyczna klimatyzacja. Bez względu na to, w który z nich wyposażony jest Twój model Kia, zarówno układ klimatyzacji, jak i klimatyzacja są w stanie chłodzić kabinę, gdy jest gorąco. W rzeczywistości jest to ich główne zadanie.

Serwis klimatyzacji w rekordowej cenie

Twój układ klimatyzacji Kia (AC) z czasem traci czynnik chłodniczy. Jeśli poziom czynnika chłodniczego jest zbyt niski, ryzykujesz, że system Aircon zużyje się lub zepsuje. Zarezerwuj swój następny serwis klimatyzacji przez Autobutler.

Serwis klimatyzacji samochodowej - £59

Kiedy korzystasz z naszego portalu garażowego, zawsze otrzymujesz oferty na piśmie, a na Autobutler możesz przeczytać, jak inni użytkownicy ocenili garaż

, który rozważasz użyć.

Klimatyzacja jest najbardziej zaawansowana i działa za pomocą wielu sond i czujników, które stale mierzą temperaturę w kabinie.

System klimatyzacji jest mniej zaawansowany. System chłodzi powietrze za pomocą sprężarki zanim dostanie się ono do kabiny, a temperatura jest kontrolowana poprzez proste przekręcenie pokrętła ogrzewania w samochodzie w górę lub w dół.

W większości modeli Kia, klimatyzacja jest standardem. Dotyczy to również modeli mini samochodów Kia

.

W modelu, takim jak Kia Rio 2015 facelift, nie ma absolutnie żadnej potrzeby ręcznej regulacji ogrzewania. Samochód wyposażony jest w jedną z w pełni automatycznych klimatyzacji, która stale utrzymuje zadaną temperaturę podczas całej jazdy.

Inne modele Kia

mają nawet funkcję chłodzenia w schowku, co może być przydatne, jeśli ktoś chce zabrać ze sobą jedzenie lub napoje w gorący letni dzień.

Aby system działał prawidłowo i aby uniknąć zarazków w układzie klimatyzacji, należy go regularnie serwisować i czyścić.

Zarezerwuj serwis klimatyzacji - Kia

Jak uniknąć zarazków w układzie klimatyzacji?

Twój system klimatyzacji zapewnia komfortową temperaturę w samochodzie przez cały rok.

Funkcja chłodzenia oznacza, że wszystkie przewody są zimne po użyciu urządzenia. Gdy zatrzymasz samochód, a system się wyłączy, powietrze w przewodach będzie się skraplać, zwłaszcza w lecie.

Skraplająca się woda powinna w miarę możliwości samoczynnie wydostawać się z układu, jednak w wielu samochodach zdarzają się małe kieszonki (niecki) w układzie klimatyzacji, w których woda nie znika samoczynnie.

Zamiast tego w układzie mogą pojawić się bakterie i mikroorganizmy, co w efekcie końcowym skutkuje nieprzyjemnym zapachem stęchlizny w kabinie.

Przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących częstotliwości serwisowania

klimatyzacji samochodowej może m.in. zapobiec rozwojowi bakterii w układzie.

Szybko przekonasz się, czy coś jest nie tak w systemie, ponieważ korzystanie z systemu klimatyzacji będzie emitować nieprzyjemne powietrze do kabiny Twojego samochodu Kia

.

Na początku możesz spróbować wyczyścić układ za pomocą jednego ze specjalnych pojemników czyszczących, które można kupić w wielu sklepach z akcesoriami samochodowymi.

Jeśli okaże się, że nieprzyjemny, spleśniały zapach utrzymuje się w kabinie podczas korzystania z systemu klimatyzacji lub klimatyzacji, prawdopodobnie powinieneś rozważyć oddanie samochodu do warsztatu

.

Serwisowanie układu klimatyzacji przedłuża jego żywotność

Zarówno układ klimatyzacji, jak i układ sterowania klimatem to zamknięte systemy przewodów i rurek, w których krąży płynny czynnik chłodzący.

Pomimo tego, że system jest zamknięty, traci on płyn, ponieważ między innymi uszczelki nie zawsze są całkowicie szczelne.

Jeśli ilość czynnika chłodniczego jest zbyt mała, powoduje to zużycie układu. Wraz z czynnikiem chłodniczym przepływa również olej, który smaruje uszczelki utrzymujące szczelność układu.

Aby zapobiec problemom i dużym rachunkom za garażowanie, zaleca się raz w roku poddawać układ klimatyzacji przeglądowi, a co dwa lata serwisować

układ klimatyzacji w samochodzie Kia.

Podczas przeglądu układu klimatyzacji sprawdza się jego szczelność i mierzy wydajność chłodzenia.

Serwisowanie układu klimatyzacji w Twoim samochodzie Kia

odbywa się w następujący sposób:
  • Czyszczenie kanałów powietrznych.
  • Odparowanie zarazków.
  • Opróżnienie układu z czynnika chłodniczego.
  • Przeprowadzana jest próba ciśnieniowa, po której napełniany jest nowy czynnik.
  • Wymieniany jest olej w sprężarce.
  • Wymieniany jest filtr pyłkowy i sprawdzany jest skraplacz.

I pamiętaj, że chociaż układ klimatyzacji i klimatyzacja to nie to samo, wymagania dotyczące konserwacji i serwisowania

są takie same.

Zarezerwuj serwis klimatyzacji - Kia