Post

Cena wymiany oleju w Renault

Cena za wymianę oleju w Renault

09 sierpnia 2019, 09:11 wymiana oleju renault

Gdy Twoje Renault wymaga wymiany oleju, prawdopodobnie chcesz znać cenę z wyprzedzeniem, zanim podjedziesz samochodem do warsztatu.

W Autobutler obliczyliśmy średnią cenę regularnej wymiany oleju dla Twojego Renault.

Cena średnia Min - max
£ 92 £ 70 - £ 119 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub różnić się od siebie. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę dla swojego samochodu.

Cena jest obliczana na podstawie wszystkich modeli Renault, w których dokonano wymiany oleju w warsztatach zrzeszonych w Autobutler. Dlatego cena wymiany oleju w Państwa konkretnym modelu Renault może różnić się od podanej powyżej średniej ceny.

Niektóre warsztaty ogłaszają stałą cenę za samą wymianę oleju. W cenę wliczony jest czas pracy i ewentualnie części zamienne (filtr oleju), natomiast zużycie oleju zależy od modelu Renault

, którym Państwo jeżdżą.

Inne warsztaty oferują stałą cenę pakietową, w której wszystko jest wliczone. Dlatego ważne jest dokładne zapoznanie się z opisem oferty w przypadku składania zapytania ofertowego za naszym pośrednictwem. Wszystkie warsztaty zrzeszone w Autobutler są zobowiązane do przedstawienia pisemnej oferty, z zaznaczeniem, co obejmuje podana cena.

W Autobutler mogą Państwo również przeczytać, jak inni właściciele samochodów ocenili

wybrane przez Państwa warsztaty.

Wymiana oleju w Renault - funkcje i jakość oleju silnikowego

Olej silnikowy w Twoim Renault jest niezbędnym elementem do smarowania i chłodzenia poszczególnych części silnika. Olej silnikowy pomaga zapewnić, że wszystkie ruchome części silnika mogą pracować płynnie, tak jak powinny. Bez odpowiedniej ilości oleju wzrasta tarcie w silniku, co grozi uszkodzeniem jego istotnych części.

Jednocześnie olej silnikowy, wraz z płynem niezamarzającym w chłodnicy, zapewnia, że silnik nie przegrzewa się.

Dlatego ważne jest, aby sprawdzać i wymieniać olej i filtr oleju

zgodnie z zaleceniami producenta.

W przeciwieństwie do przeszłości, gdzie starsze samochody często jeździły na oleju mineralnym, obecnie w zasadzie wszystkie samochody jeżdżą na oleju półsyntetycznym lub w pełni syntetycznym.

W instrukcji serwisowej Twojego Renault znajdziesz informacje o tym, jakiego rodzaju oleju potrzebuje Twój samochód. Będzie można również odczytać, ile litrów należy uzupełnić podczas kompletnej wymiany oleju.

Jeśli masz wątpliwości, zapytaj w warsztacie. Mechanik wie, jaki typ oleju powinieneś kupić, jeśli samochód wymaga uzupełnienia między dwiema zwykłymi wymianami oleju.

Skąd mam wiedzieć, że nadszedł czas na wymianę oleju?

Większość nowszych modeli Renault posiada lampkę ostrzegawczą na desce rozdzielczej, która informuje o konieczności wymiany oleju.

Inną opcją jest sprawdzenie instrukcji serwisowej samochodu, która wskaże, jaki dystans można przejechać pomiędzy kolejnymi wymianami oleju. W większości modeli Renault producent ustalił okres między wymianami na 15 000 km.

Wiele warsztatów przeprowadza wymianę oleju w połączeniu z regularnymi przeglądami serwis

owymi. Pomiędzy każdą wymianą oleju istnieje ryzyko, że olej silnikowy będzie musiał być ponownie napełniony. Dotyczy to zwłaszcza starszych samochodów, w których zużycie silnika powoduje nieznaczny wzrost zużycia oleju. Dlatego zaleca się sprawdzanie poziomu oleju raz na jakiś czas.

Jeśli przez jakiś czas zapomnimy o sprawdzeniu poziomu oleju, możemy ryzykować, że nagle zapali się lampka ostrzegawcza w desce rozdzielczej, która poinformuje nas, że w silniku brakuje oleju.

W takim przypadku należy niezwłocznie zlecić wymianę oleju. W tym samym czasie, może to być dobry pomysł, aby przejść do lokalnego garażu, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych nieszczelności, które powodują wyciek oleju z silnika.

5 dobrych rad na temat wymiany oleju

  1. Jeśli planujesz dłuższą podróż samochodem lub podróż, podczas której silnik będzie narażony na dodatkowe duże obciążenie, może to oznaczać, że zużycie oleju wzrośnie. Dlatego pamiętaj, aby sprawdzić poziom oleju po drodze. Wskaźnik poziomu oleju nie może pokazywać, że poziom oleju jest poniżej minimum lub powyżej maksimum.
  2. Zawsze woź w samochodzie pojemnik z olejem, aby móc łatwo dolać dodatkowy olej silnikowy. Nie należy mieszać dwóch olejów silnikowych o różnych specyfikacjach. W takim przypadku istnieje ryzyko, że właściwości oryginalnego oleju ulegną pogorszeniu.
  3. Jeśli samodzielnie uzupełniasz olej, uważaj, aby nie rozlać oleju na blok silnika, ponieważ w najgorszym wypadku może to spowodować pożar. Następnie należy pamiętać o prawidłowym założeniu z powrotem pokrywy olejowej i wytarciu nadmiaru oleju.
  4. Przestrzeganie terminów wymiany oleju ustalonych przez Renault dla danego modelu samochodu poprawi jego osiągi i żywotność.
  5. Zaletą wymiany oleju w regularnych odstępach czasu jest to, że części mechaniczne silnika są odpowiednio smarowane. Jednocześnie, olej pomaga oczyścić silnik i zebrać zanieczyszczenia, które mogły się dostać do układu. Wreszcie, zapewniasz lepsze chłodzenie silnika, co jest szczególnie ważne podczas dłuższych podróży, gdzie wiele kilometrów pokonuje się z dużą prędkością.

Otrzymaj oferty wymiany oleju - Renault