Post

Szacunkowa cena wymiany oleju w Peugeot

Szacunkowa cena wymiany oleju w Peugeot

11 kwietnia 2019, 08:37 wymiana oleju peugeot

W Autobutler obliczyliśmy średnią cenę regularnej wymiany oleju

dla Twojego Peugeota.
Cena średnia Min - max
£ 78 £ 64 - £ 96 Skorzystaj z oferty

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę dla swojego samochodu.

Cena jest obliczana na podstawie wszystkich modeli samochodów Peugeot, w których dokonano wymiany oleju w warsztatach zrzeszonych w Autobutler.

Niektóre warsztaty podają cenę "od" za wymianę oleju. W cenę wliczony jest czas pracy i ewentualne części (filtr oleju), natomiast zużycie oleju zależy od modelu

Peugeot, którym Państwo jeżdżą.

Inne warsztaty oferują stałą cenę pakietową, w której wszystko jest wliczone. Dlatego ważne jest, aby po złożeniu zapytania o trzy oferty dokładnie przeczytać opis oferty.

Jeśli nie jesteś pewien, który warsztat wybrać, skorzystaj z pomocy innych właścicieli samochodów. W serwisie Autobutler możesz przeczytać, jak inni użytkownicy ocenili warsztaty, które bierzesz pod uwagę.

Uzyskaj oferty wymiany oleju - Peugeot

Olej silnikowy - co to jest?

Olej silnikowy w Twoim Peugeot

jest niezbędnym elementem do smarowania i chłodzenia części silnika. Olej silnikowy pomaga zapewnić płynną pracę ruchomych części, a bez odpowiedniej ilości oleju wzrasta tarcie w silniku. Spadek poziomu oleju powoduje większe obciążenie pozostałego oleju, co grozi uszkodzeniem istotnych części silnika.

Dlatego ważne jest, aby sprawdzać i wymieniać olej zgodnie z zaleceniami producenta. W instrukcji serwisowej Twojego Peugeota znajduje się informacja, jaki rodzaj oleju jest stosowany w Twoim samochodzie i jak często należy go wymieniać. Dodatkowo można również przeczytać ile litrów potrzeba na kompletną wymianę oleju

.

W razie wątpliwości należy zapytać w warsztacie samochodowym. Tutaj mechanik na pewno będzie wiedział, jaki rodzaj oleju należy kupić, jeśli samochód wymaga uzupełnienia między dwiema regularnymi wymianami oleju.

Kiedy jest czas na wymianę oleju?

Większość najnowszych modeli Peugeot posiada lampkę ostrzegawczą na desce rozdzielczej, która informuje o konieczności wymiany oleju w silniku. Najlepiej jednak, aby do tego nie doszło, ponieważ lampka zapala się tylko wtedy, gdy w silniku bardzo brakuje oleju.

Peugeot

zazwyczaj wymaga wymiany oleju co około 10 000 mil. Wiele warsztatów wykonuje wymianę oleju w ramach regularnych przeglądów.

Pomiędzy kolejnymi wymianami oleju może się jednak zdarzyć, że samochód będzie wymagał uzupełnienia oleju. Dotyczy to w szczególności starszych samochodów, w których zużycie silnika powoduje niewielki wzrost zużycia oleju.
Dlatego też należy wyrobić sobie nawyk sprawdzania poziomu oleju w silniku. Większość producentów zaleca sprawdzanie poziomu oleju raz w tygodniu lub co około 1000 przejechanych kilometrów.

Uzyskaj ofertę wymiany oleju - Peugeot

5 wskazówek dotyczących wymiany oleju

 1. Jeśli planujesz długą podróż drogową, gdzie silnik będzie narażony na duże obciążenia, to jest to dobry pomysł, aby sprawdzić poziom oleju z wyprzedzeniem. Widzisz, na takich długich, wymagających podróży, zużycie oleju będzie najbardziej zdecydowanie wzrasta.

 2. Na długie podróże zawsze woź w samochodzie butelkę oleju. W ten sposób można łatwo uzupełnić olej silnikowy. Upewnij się, że nie mieszasz dwóch olejów silnikowych o różnych specyfikacjach. Jeśli to zrobisz, ryzykujesz, że właściwości oryginalnego oleju pogorszą się.

 3. Jeśli sam dolewasz olej, uważaj, aby nie rozlać go na silnik, ponieważ w najgorszym wypadku może to spowodować pożar w komorze silnika. Pamiętaj o prawidłowym zakręceniu korka oleju i wytarciu rozlanego oleju szmatką.

 4. Przestrzeganie terminów określonych przez Peugeot dla danego modelu samochodu poprawi jego osiągi i żywotność.

 5. Zaletą wymiany oleju w regularnych odstępach czasu jest to, że części mechaniczne silnika są odpowiednio smarowane. Jednocześnie olej pomaga oczyścić silnik i zbiera zanieczyszczenia, które mogły dostać się do układu. Gdy olej zawiera zanieczyszczenia, wydajność samochodu ulega pogorszeniu, a silnik ulega zużyciu. Wreszcie, regularna wymiana oleju zapewnia lepsze chłodzenie silnika, co jest szczególnie ważne podczas dłuższych podróży, gdy przejeżdżasz wiele kilometrów z dużą prędkością.

Jak samodzielnie wymienić olej silnikowy w samochodzie?

Możesz samodzielnie wymienić olej w swoim Peugeocie. Wystarczy wejść pod samochód, odkręcić korek spustowy i spuścić stary olej. Następnie należy wymienić filtr oleju i dodać nowy olej. Poniżej przechodzimy przez to, jak samodzielnie wymienić olej silnikowy w samochodzie i powiedzieć, co trzeba.

Czego potrzebujesz:

 • Pojemnik do zbierania zużytego oleju
 • Lejek do nalewania nowego oleju
 • Klucz sześciokątny lub nasadowy
 • Nowy olej - wybierz olej o odpowiednich parametrach
 • para rękawiczek.

Niektórzy producenci olejów opracowali oleje silnikowe dostosowane do konkretnego typu samochodu i marki, dlatego zanim przystąpisz do wymiany oleju, sprawdź, jaki typ oleju najlepiej pasuje do Twojego samochodu. Informacje na ten temat można znaleźć w instrukcji serwisowej lub instrukcji obsługi samochodu.

Obecnie dostępne są również strony internetowe, na których wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu, a dostawca zadba o to, abyś otrzymał olej pasujący do Twojego Peugeota

.

Wymiana oleju: krok po kroku

 1. Wejdź pod samochód i sprawdź, gdzie znajduje się korek spustowy
 2. Uruchom silnik i pozostaw go na biegu jałowym przez kilka minut. Kiedy olej jest gorący, łatwo wypływa z silnika, zabierając ze sobą zanieczyszczenia.
 3. Teraz wyłącz silnik i umieść pojemnik do zbierania zanieczyszczeń pod korkiem spustowym, który możesz teraz odkręcić.
 4. Uwaga! Olej jest gorący, pamiętaj o użyciu rękawic, aby chronić ręce.
 5. Upewnij się, że cały olej został spuszczony przed ponownym wkręceniem korka spustowego. Dokręć go mocno, nie dokręcając zbyt mocno.
 6. Użyj lejka, aby dolać nowy olej.
 7. Uruchom silnik i pozostaw go na biegu jałowym przez kilka minut. Sprawdź, czy olej nie wycieka z korka spustowego. Jeśli tak, to należy jeszcze bardziej dokręcić śrubę spustową.
 8. Olej silnikowy został wymieniony.
 9. Często dobrym pomysłem jest również wymiana filtra oleju, który pomaga utrzymać olej w czystości.
 10. Pamiętaj, aby oddać zużyty olej do punktu utylizacji.

Jeśli nie jesteś tak zręczny i nie masz przyjaciół, którzy mogą Ci pomóc, samochód będzie musiał udać się do warsztatu. Zamów ofertę na Autobutler, aby łatwo i szybko wymienić olej silnikowy w Twoim Peugeot.

Uzyskaj oferty na wymianę oleju - Peugeot