Post

Jaka jest cena za serwis samochodowy dla Twojego Renault?

Jaka jest cena przeglądu samochodowego dla Twojego Renault?

12 czerwca 2019, 09:08 renault serwis

Wszystkie samochody muszą być serwisowane. Przegląd serwisowy samochodu

Renault pozwala uniknąć obrażeń i zminimalizować ewentualne problemy związane z eksploatacją i bezpieczeństwem. O tym, jaki rodzaj przeglądu jest konieczny, decyduje rocznik samochodu, model i liczba przejechanych kilometrów.

Pomogliśmy Ci już trochę i obliczyliśmy średnią cenę przeglądu samochodu Renault

wykonywanego przez warsztaty zrzeszone w Autobutler:
Cena średnia Min - max
£ 122 £ 101 - £ 149 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę dla swojego samochodu.

Proszę pamiętać, że cena usługi dla Twojego samochodu Renault zależy od modelu i liczby przejechanych kilometrów.

Zachowaj gwarancję

Oddając swoje Renault do serwisu, upewnij się, że przegląd został wykonany zgodnie z instrukcją serwisową, aby zachować gwarancję. Warsztaty zrzeszone w Autobutler zobowiązują się do wykonywania wysokiej jakości usług serwisowych i zawsze postępują zgodnie z wytycznymi instrukcji serwisowej, chyba że poproszą Państwo o wykonanie mniejszej ilości czynności niż zalecana, aby zaoszczędzić na rachunku warsztatowym.

Jeśli zdecydują się Państwo na wizytę w autoryzowanym serwisie Renault, Renault oferuje różne rodzaje usług. Serwis samochodowy Renault obejmuje pakiety serwisowe, akcesoria, ubezpieczenie i assistance.

Przed dokonaniem wyboru warszt

atu należy pamiętać, że zgodnie z prawem UE, a więc również z prawem duńskim, zdecydowano, że właściciele samochodów po zakupie nowego samochodu mogą wybrać dowolny warsztat serwisowy. Oznacza to, że producenci samochodów muszą udostępnić wszystkie dane, harmonogramy serwisowe i biuletyny serwisowe wolnemu rynkowi, a więc i wolnym warsztatom.

Dlatego warto zbadać, czy przegląd serwisowy samochodu można wykonać taniej w warsztacie nieautoryzowanym. Gwarancję zachowujesz tak długo, jak długo wykonywane są prace opisane w instrukcji serwisowej samochodu i stosowane są części zamienne spełniające wymagania producenta.

Wyceń usługę - Renault

Aby wykonać przegląd serwisowy Renault, musisz co najmniej zapewnić, że,

  • Program konserwacji samochodu jest przestrzegany.
  • Warsztaty mogą wyświetlić listę wszystkich prac, które należy wykonać.
  • W ramach programu konserwacji należy sprawdzić pasek rozrządu. Jeśli Twój Renault ma więcej niż 6 lat i/lub przejechał do 160 000 km, nadszedł czas na wymianę paska rozrządu.

Zalecamy, abyś wybrał wysokiej jakości warsztat, który używa odpowiedniego sprzętu pomiarowego, zatwierdzonych części OEM i zatwierdzonych płynów. Zapewni Ci to najlepsze wrażenia z jazdy - a także pamiętaj, że pieczątki w książce serwisowej zapewniają lepszą wartość samochodu używanego. Dlatego Twój samochód wymaga regularnego serwisowania.

Kiedy należy serwisować samochód?

Jeżeli przestrzegasz zalecanych zasad serwisowania samochodu, książka serwisowa lub elektroniczne przypomnienie o przeglądzie poinformuje Cię, kiedy należy wykonać następny przegląd. W przypadku zakupu używanego samochodu Renault, należy upewnić się, że został on dostarczony po przeglądzie i jest gotowy do eksploatacji.

Zwykle samochód musi być poddany przeglądowi między 15 000 a 30 000 przejechanych kilometrów. Jeżeli nie przejeżdżają Państwo tak dużo swoim Renault, można skorzystać z rocznego odstępu czasu, dzięki czemu samochód będzie serwisowany co rok lub co dwa lata.

Czy konieczne jest serwisowanie samochodu?

Jeżeli samochód nie jest już objęty gwarancją ze względu na wiek, nadal ważne jest, aby przestrzegać zalecanych terminów przeglądów. Po pierwsze, częste naprawy zapobiegają nieoczekiwanym awariom, a często samochód jest więcej wart, gdy jest regularnie serwisowany.

Podczas przeglądu serwisowego warsztat upewnia się, że poziom bezpieczeństwa samochodu jest nadal na najwyższym poziomie. Odbywa się to poprzez kontrolę i testowanie ważnych części, takich jak opony, hamulce, amortyzatory i sprężyny, a także poprzez wymianę oleju, filtra oleju i filtra kabinowego. Ponadto sprawdzana jest duża liczba podzespołów samochodu, w tym skrzynia biegów, podwozie, przeguby kulowe nośne i kierownicze, akumulator i światła. Na liście znajdują się również filtry powietrza, paliwa i płynu hamulcowego, jeśli wymaga tego instrukcja serwisowa. A kiedy wszystko jest sprawdzone, mechanik zabiera samochód na krótką przejażdżkę, aby upewnić się, że samochód działa prawidłowo i że dobrze porusza się po drodze.

Serwis A czy serwis B?

W wielu warsztatach funkcjonuje kilka różnych rodzajów przeglądów serwisowych, które są mniej lub bardziej kompleksowe. Ponadto przy przebiegu 30.000 / 60.000 / 120.000 / 150.000 km wykonywane są dodatkowe prace.

Serwis olejowy

Obejmuje wymianę oleju i filtra oleju.

A-Service

Jeśli Twój samochód to starszy model, możesz zdecydować się na usługę A-Service, jeśli Twój mechanik uzna, że jest to bezpieczne. Serwis A najczęściej obejmuje wymianę oleju i filtra oleju oraz kontrolę wycieraczek, świateł i przyrządów, smarowanie drzwi i klap, kontrolę i regulację ciśnienia w oponach oraz kontrolę wzoru i zużycia opon. Ponadto przeprowadzona zostanie kontrola układu kierowniczego i elementów podwozia, kontrola układu wydechowego oraz wizualna kontrola hamulców.

B-Service

Obejmuje te same prace co serwis A, ale w serwisie B hamulce zostaną rozdzielone, wyczyszczone, nasmarowane i skontrolowane, a także wymieniony zostanie olej w skrzyni biegów.

Wyceń usługę - Renault