Post

Nowe hamulce dla Twojej Toyoty

Nowe hamulce dla Twojej Toyoty

02 sierpnia 2017, 14:36 toyota wymiana hamulców

Jeśli Twoje hamulce piszczą lub czujesz, że hamowanie wydaje się nierównomierne, dobrze jest zlecić ich sprawdzenie mechanikowi.

Na Autobutler, można za pomocą kilku kliknięć uzyskać oferty, ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych i ewentualnie tarcz.

Obliczyliśmy średnią cenę wymiany klocków hamulcowych w Toyotach

, która została przeprowadzona w warsztatach współpracujących z Autobutler.
Cena średnia Min - max
£ 230 £ 138 - £ 372 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub różnić się od siebie. Prosimy o utworzenie zlecenia, jeśli chcą Państwo otrzymać szczegółową wycenę dla swojego samochodu.

Cena obejmuje wszystkie oferty przesłane dla wszystkich modeli Toyoty

, dlatego powyższa cena może różnić się od oferty, którą otrzymasz.

Możesz łatwo porównać cenę i treść różnych ofert, a jednocześnie przeczytać na Autobutler, jak inni użytkownicy ocenili

dokładnie te warsztaty, z których zamierzasz skorzystać.

Zarezerwuj pracę hamulców - Toyota

Oto jak działają hamulce w Twojej Toyocie

Po naciśnięciu pedału hamulca następuje aktywacja hamulców poprzez dociskanie klocków hamulcowych do tarczy hamulcowej z każdej strony. Gdy nacisk na hamulec jest utrzymywany, tarcie powoduje zatrzymanie samochodu.

Z czasem klocki hamulcowe zużywają się i wymagają wymiany. Zaniedbanie tej czynności może oznaczać, że hamulce Twojego samochodu zużywają się nierównomiernie, a hamowanie jest niestabilne.

Ostatecznie wpłynie to na bezpieczeństwo ruchu drogowego, dlatego należy upewnić się, że hamulce działają bezpiecznie i skutecznie.

Jednym ze sposobów, w jaki można zauważyć, że hamulce są zużyte jest to, że hamulce piszczą podczas hamowania. Innymi słowy, nowe hamulce będą często wydawać się ciche, a funkcja hamowania będzie skuteczna.

W niektórych przypadkach, hamulce jednak piszczą trochę, ponieważ klocki hamulcowe są wykonane ze specjalnego materiału, ale ogólnie rzecz biorąc, hamulce nie powinny piszczeć, chyba że są zużyte lub zwisają trochę.

Toyota, która jest największym na świecie producentem samochodów, w ostatnich latach musiał wycofać tysiące samochodów, które mają wady w układzie hamulcowym.

Jednakże, jako właściciel Toyoty, nie ma generalnie powodu do obaw. Tak długo, jak upewnić się, że twoje hamulce są kontrolowane i serwisowane regularnie

.

Serwis hamulcowy - pilnuj rachunku

Koszt serwisu lub wymiany hamulców w Twojej Toyocie

obejmuje robociznę i części zamienne. Czas potrzebny na wykonanie usługi może się różnić w zależności od zakresu zadania.

Jeśli konieczne jest, aby warsztat dokonał inspekcji całego układu hamulcowego i oprócz wymiany klocków i tarcz hamulcowych sprawdził również przewody hamulcowe i płyn hamulcowy, wkrótce będzie to widoczne na rachunku.

Dlatego należy porównywać różne oferty i zwracać uwagę, czy na liście części zamiennych wymieniona jest wymiana tarcz hamulcowych, zacisków oraz klocków i tarcz hamulcowych.

Serwisowanie hamulców w samochodzie

Podczas przeglądu serwisowego Toyoty

mechanik zazwyczaj przeprowadza jedynie wizualną kontrolę hamulców pojazdu. Poprzez spojrzenie za felgę sprawdza się zużycie hamulców od ostatniego przeglądu.

Zazwyczaj hamulce są demontowane lub smarowane. Dlatego zaleca się, aby np. przy zmianie opon z zimowych na letnie dokładnie sprawdzić stan hamulców.

Wskazane jest, aby wybrać warsztat dysponujący rolkowym testerem hamulców. W ten sposób można sprawdzić, czy samochód hamuje równomiernie na wszystkich czterech kołach.

Wymiana hamulców

Jest kilka czynników, które decydują o tym, kiedy należy wymienić klocki hamulcowe i ewentualnie tarcze hamul

cowe. Zależy to od modelu samochodu, którym jeździsz i od tego, ile kilometrów przejechałeś od ostatniej wymiany hamulców.

Na zużycie hamulców ma również wpływ ilość jazdy miejskiej lub po autostradzie, na której samochód był eksploatowany.

Większość współczesnych modeli samochodów posiada wskaźnik zużycia hamulców, który zużywa się podczas jazdy i w końcu aktywuje lampkę ostrzegawczą na desce rozdzielczej. Gdy się świeci, sygnalizuje konieczność wymiany hamul

ców.

Jeśli jeździsz samochodem rzadziej, prawdopodobnie zauważysz, że hamulce zaczynają rdzewieć. W wyniku tego podczas hamowania słychać delikatny, zgrzytający dźwięk.

Jest to normalne, ale dźwięk powinien zniknąć po kilkukrotnym hamowaniu. Jeśli tak się nie stanie, może to oznaczać, że hamulce zbyt mocno zardzewiały, a może nawet się zacięły.

Jeśli nie jesteś pewien, czy twoje hamulce działają tak, jak powinny, a następnie wziąć samochód do garażu.

Książka pracy hamulców - Toyota