Post

Jak naprawić rozszczepiony wydech

Jak naprawić rozszczepiony wydech

02 czerwca 2015, 12:44 wydech

Układ wydechowy Twojego samochodu jest istotną częścią roboczą pojazdu. Ważne jest, aby wewnętrzne komponenty były utrzymywane w dobrym stanie, ale sama rura również odgrywa kluczową rolę w działaniu Twojego samochodu.

Jest to również najłatwiejsza część układu wy

dechowego, którą można regularnie kontrolować i sprawdzać pod kątem poważnych uszkodzeń. Jeśli rura wydechowa jest nadmiernie zardzewiała, może stać się podatna na rozszczepienie lub powstanie dziur. O wiele łatwiej jest podjąć środki zapobiegawcze, aby rura wydechowa nie stała się tak zardzewiała, aby się rozszczepiła, ale jeśli tak się stanie, jest to również najprostsza część układu wydechowego do samodzielnej naprawy bez konieczności oddawania samochodu do profesjonalisty.

Uzyskaj do ofert na naprawę układu wydechowego

Poniżej przedstawiamy kroki, które należy wykonać, aby z powodzeniem naprawić własną rozszczepioną rurę

wydechową.

Zdecyduj jaki zestaw kupić

Istnieje kilka różnych sposobów, w jaki można naprawić dziurę w rurze wydechowej, ale najczęstsze wybory dostępne są taśma naprawcza spalin i kit naprawczy spalin. Jedyną główną różnicą między tymi dwoma metodami jest długość czasu, że trzeba będzie zostawić je przed można rozpocząć jazdę ponownie.

Taśma jest prawie natychmiastowa naprawa. Po zastosowaniu go prawidłowo trzeba będzie tylko zostawić silnik na biegu jałowym przez około 5 minut, zanim będzie gotowy do jazdy ponownie. Z kitem, trzeba będzie pozwolić 24 godzin do wyschnięcia po zastosowaniu. Jeśli potrzebujesz szybkiej naprawy tak, że można wrócić za kierownicę, taśma jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem.

Zlokalizuj dziurę

Czy używasz kitu lub taśmy, trzeba będzie znaleźć dziurę, zanim będzie można go naprawić. Jeśli dziura znajduje się dobrze pod samochodem, to prawdopodobnie trzeba będzie podnieść pojazd lub prowadzić go na rampie, aby umożliwić Ci właściwy dostęp. Warto to zrobić, nawet jeśli otwór jest w zasięgu ręki, jak są szanse, że jeśli jedna część rury wydechowej jest na tyle słaby, aby złamać, inne części mogą zużywają się w tym samym czasie też.

Należy upewnić się, że cała rura została odpowiednio sprawdzona pod kątem dziur. Jeśli podejmujesz wysiłek, aby naprawić jedną, równie dobrze możesz naprawić inne w tym samym czasie.

Wyczyść obszar

Czy używasz taśmy lub kitu, trzeba będzie oczyścić obszar wokół otworu, zanim pójdziesz dalej. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, to wziąć coś ściernego jak stalowej szczotki drucianej i delikatnie szorować obszar. Im czystszy jest ten obszar, tym lepsze uszczelnienie otrzymasz po zastosowaniu zestawu naprawczego.

Jeśli używasz kitu, można użyć wody, aby pomóc dostać to czystsze, ale staraj się unikać coraz żadnej wilgoci na obszarze, jeśli masz zamiar użyć taśmy, ponieważ uniemożliwi to przyklejenie. Upewnij się, że czyszczenie całego obszaru, który kit lub taśma będzie touch.This jest, gdzie kroki zaczynają się różnić w zależności od tego, czy będziesz używać taśmy lub kit.

Uzyskaj oferty na naprawę układu wydechowego

Dla taśmy:

Włącz silnik

Rozgrzej samochód, jeśli temperatura na zewnątrz jest niższa niż 21ºC. Jeśli metal jest ciepły, taśma łatwiej się do niego przyklei i stworzy lepsze uszczelnienie.

Przygotuj taśmę

Wyłącz silnik. Usunąć podkład z taśmy, być może trzeba będzie również usunąć osłonę ochronną z drugiej strony. Należy uważać, aby nic nie przykleiło się do strony klejącej, nawet drobinki kurzu wpłyną na jakość uszczelnienia, które taśma tworzy na wydechu.

Nałóż taśmę

Zachowaj ostrożność! Wydech może być gorący, jeśli silnik dopiero co pracował, więc podchodź do niego z ostrożnością. Jeśli wydech jest zbyt gorący, aby go dotknąć, może być konieczne założenie rękawiczek. Nałóż taśmę na dotknięty obszar i postaraj się wygładzić jak najwięcej zagnieceń.

Zabezpiecz końce

Zabezpiecz taśmę w miejscu, owijając wokół niej kilka kawałków drutu. To sprawi, że naprawa będzie trwać dłużej.

Uruchom silnik na biegu jałowym

Pozostawić silnik na biegu jałowym przez 20 minut lub tak, aby umożliwić spalin do ogrzania i fuse taśmę do rury. Po wykonaniu tej czynności można jeździć normalnie.

Uzyskaj ofertę na naprawę układu wydechowego

Dla kitu:

Zwilżyć miejsce

Po oczyszczeniu powierzchni zwilż wodą obszar wokół otworu. Upewnij się, że kit nie wysechł zbytnio. Jeśli tak się stało, dodaj do niego trochę wody i dobrze wymieszaj.

Nałóż kit

Rozprowadź kit wokół otworu, upewniając się, że część znajdzie się w samym otworze. Jeśli otwór jest dość duży może okazać się łatwiejsze do korzystania z drutu lub siatki do pokrycia otworu przed zastosowaniem kitu.

Uruchom samochód na biegu jałowym

Pozostawić silnik na biegu jałowym przez około 10 minut. To będzie kick start procesu suszenia.

Pozostawić do wyschnięcia

Nie należy prowadzić samochodu przez co najmniej 24 godziny po zastosowaniu kitu. Pamiętaj, że obie te metody są tylko tymczasowe poprawki. W pewnym momencie będziesz musiał wymienić swój wydech, ale te szybkie naprawy pomogą Ci uzyskać więcej z wydechu, zanim nadejdzie czas, aby ostatecznie zainwestować w nowy.

Uzyskaj oferty na naprawę wydechu

Wszystko o Wydech

 • Jak zdiagnozować problem z układem wydechowym?
 • Jak naprawić rozszczepiony wydech
 • Jak chronić wydech przed rdzą
 • Jak usunąć rdzę z rury wydechowej
 • Co to jest katalizator?
 • Jak wymienić katalizator?
 • Co to jest filtr cząstek stałych w silnikach wysokoprężnych?
 • Jak wymienić filtr cząstek stałych w silniku wysokoprężnym (Wymiana DPF)
 • Co to jest środek czyszczący do filtra cząstek stałych? Jak go używać.
 • Dlaczego filtr cząstek stałych jest wymagany przez prawo?
 • Co to jest regeneracja DPF?