Post

Czy potrzebuję opon zimowych?


Nie wiesz, czy potrzebujesz opon zimowych, czy nie? Weź pod uwagę typowe zimowe warunki pogodowe w Twojej okolicy i zadaj sobie te pytania:

Musisz jechać w lodowatych warunkach?
Czy opady śniegu są znaczne lub stałe?
Czy czekasz na opuszczenie domu, aż drogi na Twojej trasie zostaną oczyszczone?
Czy w Twojej okolicy stale występują temperatury w niskich temperaturach w latach 40.?
Jeśli odpowiedziałeś "tak" na jedno lub więcej z tych pytań, śnieg lub opony zimowe mogą być mądrą inwestycją dla Twojego bezpieczeństwa jazdy.

Co sprawia, że opony zimowe różnią się od zwykłych opon?

Opony przeznaczone do jazdy zimowej oferują doskonałą przyczepność podczas jazdy, zatrzymywania się i pokonywania zakrętów. Bieżnik jest zaprojektowany tak, aby wgryzać się w śnieg i lód, jednocześnie odprowadzając wodę z dala od powierzchni styku. Wykonane są również z miękkiej gumy, która została opracowana tak, aby zachować elastyczność w niskich temperaturach. 

Należy zauważyć, że miękka guma używana do produkcji opon zimowych powoduje, że bieżnik zużywa się szybciej niż opony całoroczne. Z tego powodu musisz na wiosnę wrócić do opon całorocznych, a inwestycja powinna trwać kilka sezonów.  

Teraz jest czas na kupno!
Upadek to czas na zakupy nowych opon zimowych. Sprzedawcy detaliczni zaczynają zaopatrywać się w najnowsze modele jesienią, więc teraz jest czas, kiedy znajdziesz najlepszy wybór. Jeśli Twój sprzedawca opon nie ma żądanych opon w potrzebnym rozmiarze, zazwyczaj może je zamówić i zamontować, gdy tylko się pojawią. 

Opony zimowe są zazwyczaj produkowane w okresie poprzedniego lata, więc ich ilość jest często ograniczona. Aby być pewnym, że jesteś przygotowany przed hitami zimowej pogody, zacznij robić zakupy już teraz. Będziesz miał również większe szanse na otrzymanie żądanych opon po konkurencyjnej cenie. 

Rzeczy, które należy zachować w pamięci
Niezawodne opony zimowe mają na ścianie bocznej symbol góry / płatka śniegu. Gwarantuje to, że zdały one test branżowy na ciężkie warunki śniegowe.
Nie wszystkie opony zimowe są takie same. Upewnij się, że masz odpowiedni kształt i rozmiar, aby dopasować je do marki pojazdu, modelu i roku.
Zapoznaj się z przepisami prawa i regulacjami, które określają, co jest dopuszczalne w Twojej okolicy. Na przykład, w niektórych stanach obowiązują minimalne wymagania dotyczące bieżnika lub nie dopuszcza się stosowania opon zimowych z kolcami.
Porównując ceny, należy wziąć pod uwagę koszt montażu. Na zestawie opon zimowych w Internecie można zobaczyć bardzo dużo, ale po uwzględnieniu kosztów montażu, koszt ten może nie być tak duży.
Jak w przypadku każdego zakupu opon, należy pamiętać, że najbezpieczniej i najlepiej jest kupić pełny zestaw czterech opon zimowych, gdy jest to możliwe.