Taksówki i firmy przewozowe - informacje

zalety taksówki

 

Dlaczego warto podróżować taksówką?

W tak dużych miastach jak Warszawa, podróżowanie komunikacją miejską to problem dla wielu ludzi. Gąszcz różnorodnych linii może spowodować niemały zawrót głowy. Taksówki rozwiązują większość problemów komunikacji publicznej.

Za pomocą taksówki dostaniemy się z miejsca A do miejsca B kilkakrotnie szybciej, niż gdybyśmy mieli to robić za pomocą komunikacji publicznej. Nie musimy sobie również zawracać głowy sprawą licznych przesiadek, kierowca myśli za nas o wszystkim. Wszystko to ma jednak swoją cenę, która z reguły jest wyższa od kosztów poruszania się komunikacją publiczną.

Transport z lotniska i na lotnisko w ciągu dnia

Przejazd taksówką jest wygodnym sposobem na dotarcie na lotnisko oraz odjazd z niego po odbyciu podróży drogą powietrzną. Transfery lotniskowe odbywają się siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę, jednak w ciągu dnia taksówki odjeżdżają znacznie częściej niż w porze nocnej, co jest spowodowane mniejszą liczbą odprawianych oraz przyjmowanych pasażerów.

Wynikiem ciągłego obrotu taksówek jest to, że każdy pasażer jest obsługiwany niemal natychmiastowo i dociera do wybranego przez siebie celu podróży w maksymalnie krótkim czasie. Należy jednak pamiętać o tym, że w czasie świąt oraz wtedy gdy posiadamy duży bagaż powinniśmy wcześniej zarezerwować transfer, aby uniknąć stresu podczas podróży. W przeciwnym wypadku możemy być zdani na pewien czas oczekiwania na taksówkę gotową do transferu.

Taxi zbiorowe

Do transportu zbiorowego taksówkami najczęściej wykorzystywane są prywatne samochody osobowe i minibusy. W odróżnieniu od tradycyjnych taksówek podczas podróży tym środkiem transportu kierowca zbiera kilka-kilkanaście osób, które mają wspólny cel podróży. Aby taka taksówka wyruszyła musi uzbierać się komplet pasażerów na daną, z góry ustaloną trasę. To stanowi różnicę między taxi zbiorowym a autobusami. Czasami czas oczekiwania wynosi nawet cały dzień, lecz gdy podróżujemy na nierzadko uczęszczanej trasie ten czas znacznie maleje do wartości, która znacznie zachęca do wyboru taksówki zbiorowej jako środka lokomocji.

Taksówki luksusowe

Podczas podróży, zwłaszcza tej dalszej jesteśmy skłonni zapłacić więcej w zamian za otrzymanie komfortu, którego nie uzyskalibyśmy podczas podróży samochodem przeciętnego Polaka. Taksówkarskie floty wychodzą nam na przeciw; w samochodach znajdziemy wiele udogodnień, które sprawią, że podróż stanie się o wiele przyjemniejsza, a tym samym pozornie krótsza.

Takim samochodom nie są straszne największe upały - wydajne systemy klimatyzacji schłodzą powietrze do idealnej dla nas temperatury, a przyciemniane szyby sprawią, że nasze oczy będą mogły spokojnie odpocząć. Również gdy przyjdzie nam podróżować w temperaturach kilkudziesięciu stopni poniżej 0°C samochód nie odmówi nam komfortu - nasze siedzenie zostanie podgrzane, a buty osuszone.

Nawigacja powie nam o planowanej trasie podróży, pokładowa lodówka pozwoli schłodzić ulubione napoje, a na wysokorozdzielczym ekranie obejrzymy ciekawe filmy.

Wyjazd taxi na zakupy

Wiele firm zajmujących się transportem taxi zaczęło oferować zakup oraz dowóz zakupów, niestety możemy z niej skorzystać tylko w większych miastach. Taka usługa jest bardzo przydatna gdy np. podczas zabawy skończą nam się jakieś produkty, a wszyscy uczestnicy są po spożyciu alkoholu. W takiej sytuacji zamawiamy określone zakupy pod określony adres.

Płacimy tyle, ile byśmy zapłacili za standardowy przejazd od sklepu do miejsca naszej zabawy plus koszt samych zakupów.

Powiązane wpisy