Post

Twój przewodnik po przyciemnianiu samochodów

Zabarwienie naszych samochodów w celu ochrony przed gorącym klimatem wydaje się absolutną koniecznością. Zabarwienie samochodu to nałożenie cienkiej czarnej folii laminowanej na szybę Twojego samochodu. Istnieje kilka błędnych wyobrażeń na temat tego, czym jest barwienie samochodów i jak korzystna jest dla nich jego cecha.

Przed przystąpieniem do barwienia samochodu należy zapoznać się z zasadami i przepisami, które obowiązują w tym zakresie. Zjednoczone Emiraty Arabskie dopuszczają maksymalny poziom zabarwienia swoich pojazdów i wszelkie inne czynniki, które mogą mieć konsekwencje. Zachowaj ostrożność, informując o przepisach dotyczących dopuszczalnego poziomu zabarwienia oraz o grzywnie nałożonej za naruszenie przepisów.

Barwienie samochodu okazało się przydatne z kilku różnych powodów. Należą do nich między innymi:

  • Blokowanie ciepła słonecznego - odcień samochodu działa jak osłona ochronna, pochłaniając padające na niego promienie słoneczne, a tym samym ograniczając ciepło docierające do wnętrza pojazdu.
  • Blokowanie szkodliwych promieni - w miarę blokowania się szkodliwych promieni, odcień szyby zapobiega uszkodzeniom wnętrza, takim jak np. blaknięcie kolorów foteli samochodowych i deski rozdzielczej, co pozwala na długotrwałe zachowanie jej jakości.
  • Zachowaj swoją prywatność - Zabarwienie samochodu pomoże w zachowaniu prywatności, a także zapobiegnie kradzieży z powodu ograniczonej widoczności z zewnątrz.

Jaki rodzaj zabarwienia jest najlepszy dla samochodów?

Termoplastyczna mieszanka żywicy polimerowej, politereftalan etylenu (PET), jest używana do produkcji najbardziej popularnych rodzajów odcieni. Ich doskonała zdolność pochłaniania ciepła jest przydatna do zapewnienia izolacji termicznej w zależności od potrzeb. Powszechnie stosowane w ZEA rodzaje folii barwiących obejmują ceramiczne, węglowe odmiany nanowłókien, powłoki metaliczne i niemetaliczne, z których każda ma odrębny skład, jakość i cenę. Efektywność każdego z tych typów różni się w zależności od marki i jej specyfikacji. Wiadomo, że 3M Crystalline window tint skutecznie blokuje do 97 procent promieniowania podczerwonego i 99,9 procent promieniowania UV.

Istnieje kilka rodzajów odcieni, z których można wybierać. Właściwość barwienia polegająca na redukcji ciepła pochodzi nie z jego mocy blokowania, ale z ilości ciepła, które może wchłonąć.