Post

Wycieczki po Warszawie - Zamek Królewski

zamek królewski w warszawieChociaż nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, pod względem atrakcyjności turystycznej, Warszawa nie odbiega w niczym od innych europejskich stolic. Wśród obiektów, które w największym stopniu kształtują charakter tego niezwykłego miasta wymienić na pewno należy Zamek Królewski – według historyków jest on bowiem jednym z najważniejszych polskich zabytków. Nikomu, kto chociaż raz zwiedził Zamek Królewski nie trzeba na pewno tłumaczyć, skąd biorą się takie opinie – na gości czekają tutaj stałe ekspozycje kolekcji wybitnych dzieł sztuki oraz cennych militariów. Oglądając poszczególne wnętrza zamku możemy na własne oczy zobaczyć, jak urządzano je w czasach świetności I Rzeczpospolitej – ich wystrój od panowania króla Augusta wciąż jest taki sam.

zamek królewski warszawaZamek Królewski słynie ze wspaniałych zbiorów dzieł sztuki – zobaczymy tu między innymi prace Canaletta i Baciallego oraz unikatową kolekcję osiemnastowiecznych mebli wykonanych przez francuskich mistrzów. Cały obiekt pełni obecnie rolę muzeum – jest to przestrzeń do działań kulturalnych, artystycznych i naukowych. Kiedyś Zamek Królewski, jak sama nazwa wskazuje, służył polskim królom, dziś mają tu miejsce państwowe uroczystości o największej wadze. Regularnie przyjmuje też wycieczki, których uczestnicy mogą wziąć udział w interaktywnych prezentacjach o historii naszego kraju oraz działach sztuki ze zbiorów znajdujących się na zamku.

wycieczki po warszawieZamek Królewski znajduje się na liście polskich Pomników Historii i Kultury Narodowej – warto dodać, że trafiają na nią wyłącznie najważniejsze dla naszej historii obiekty, takie jak Zamek na Wawelu bądź miejsce Chrztu Polski, czyli Ostrów Tumski w okolicach Poznania. Znajdziemy go także na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, gdzie trafił razem z całą, odbudowaną po zniszczeniach drugiej wojny światowej, Starówką. Te fakty najlepiej chyba świadczą o tym, że wizyta na Zamku Królewskim jest obowiązkiem każdego Polaka.

Zamierzasz zwiedzic zabytki Warszawy i potrzebujesz transportu? Wybierz MarekAuto! Zapewniamy komfortowe i bezpieczne podróżowanie - luksusowe samochody, klimatyzajca, abs, kulturalni kierowcy.