Warszawa - weekend z dzieckiem

weekend w Warszawie

Wszyscy wiemy, że wspólne spędzanie czasu ma pozytywny wpływ zarówno na rodziców, jak i ich pociechę. Zwykle na co dzień dzieje się tak wiele, że nie znajdujemy czasu na tak proste rzeczy, jak czytanie bajek, nie mówiąc o wspólnym wyjeździe. To niestety błędne postępowanie. Trzeba nauczyć się zarządzać swoim czasem, poświęcać go dziecku i w ten sposób tworzyć więzi, poznawać malucha, bawić się i poprzez tę zabawę - uczyć.

Weekendowe pomysły

Co wymyślić na weekend w stolicy, aby dzieci nie zanudziły się, a co więcej - miały z tego radość? Co nas bawiło w dzieciństwie, jakie mieliśmy marzenia, zainteresowania i problemy? Spójrzmy z punktu widzenia dzieci, odrzućmy powagę, a z pewnością przyjdą nam do głowy dobre rzeczy. Planując weekend weźmy też pod uwagę wiek dzieci, osobowość, preferencje, zainteresowania oraz zaplanujmy przeznaczone fundusze. Warszawa jest miastem, które oferuje mieszkańcom bardzo wiele, więc rodzice z dziećmi z pewnością znajdą interesującą ich aktywność, atrakcje bądź wydarzenie kulturalne.

Wyjście na basen

Dziecko w basenie czuje się jak… ryba w wodzie. Nawet dwumiesięczny maluch może czerpać radość z przebywania w wodzie. Trzeba jednak wybrać miejsce, które jest dopasowane do tak małego odbiorcy. Niezbędna jest ozonowana woda oraz wyższa niż zwykle temperatura powietrza. Istotne również, by zejście do wody było łagodne, zlokalizowany był przewijak i różne widne atrakcje, jak choćby zjeżdżalnia. Rodziców z dziećmi z pewnością zainteresują różnego rodzaju zniżki i okresowe promocje.

Rodzinny wypoczynek

Bywa, że najprostsze rozwiązania to te, które okazują się być najlepszymi. Przykładem może być tu najzwyklejszy spacer, na który nie wydamy ani złotówki, a miło spędzimy czas. Wystarczy wybrać jeden z wielu parków w stolicy. Są na nich różnorodne place zabaw. Dzieciom sprawia frajdę odwiedzanie kolejnych, nie znanych im miejsc tego typu.

Młodsi i starsi pasjonaci historii również znajdą w Warszawie bogatą ofertę. Znakomitą opcją na wyjście jest spacer po Łazienkach Królewskich bądź wizyta na Zamku Królewskim. Rodzice z dziećmi wybierają również lotnisko. Niewątpliwą atrakcją jest taras widokowy, z którego roztacza się panorama na lądujące i startujące samoloty. Można pooglądać też pojazdy i sprzęt, który zajmuje się obsługą płyty lotniska. To, o czym nie powinni zapomnieć rodzice, to bardzo silny wiatr, który zazwyczaj tam występuje, warto zatem pamiętać o odpowiednim ubraniu.

Powiązane wpisy